comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Eskişehirspor ile Ümit Özat anlaşamadı

14 Haziran 2018, Perşembe 13:51
Eskişehirspor ile Ümit Özat anlaşamadı

Eskişehirspor son olarak Gençlerbirliği'ni çalıştıran Ümit Özat ile görüştü ancak anlaşma sağlanamadı.

FutbolArena - Eskişehirspor, bir süredir görüştüğü teknik direktör Ümit Özat ile anlaşma sağlayamadı. Son olarak Gençlerbirliği'ni çalıştıran Ümit Özat takımın küme düşmesinin ardından görevinden ayrılmıştı. 

GÖRÜŞME KISA SÜRDÜ
Gazeteci Süha Bozkurt'un haberine göre Eskişehirspor yönetimi ile görüşmek için Eskişehir'e gelen Ümit Özat, kısa süren görüşmenin ardından kulüpten ayrıldı ve iki taraf arasında anlaşma sağlanamadı. 
 

Eskişehirspor'da kim başkan seçildi?


Önümüzdeki sezon hedeflerinin şampiyonluk olduğunu ifade eden Ünal, "Biz 4 ay önce bu kulübü aldığımızda 186 milyon ve artı vergi dairesi borcu vardı. Bulunduğunuz ligde yıllık gelir 8 milyon 400 bin liradır. Yıllık ödeyeceğiniz faiz 8 milyon liradır. Bunun çıkış yolu ligde şampiyon olmaktır. Para bir üst ligdedir. Kulübün güç birliğine ihtiyacı var. Hep beraber olacağız, hepimiz bir araya geleceğiz. Gerekli kaynaklar yaratılacak, şampiyonluğa oynayacak hedefli bir kadro kurulacak. Hedefsiz bir Eskişehirspor, düşersiniz. Düştünüz bittiniz. Verilen sözler yerine gelirse bu takım şampiyon olur. İddialı bir kadro kuracağız. Transfere hemen başlayacağız. Altyapıya önem vereceğiz. Herkes işin ucundan bir tutsun, tutalım. Hepsini bizim üzerimize yıkmanın da bir anlamı yok. Bu cenazeye yalnız kalkmıyor. Bunu kaldıracaksak herkes ucundan tutacak. Herkes bu işe bir katkı sağlarsa 100 bin paso lig hedefi koyarsak, zaten şuanda 70 bin paso ligimiz var.  Çok iyi yetenekli kardeşlerimiz var elimizde. İyi oyuncular bularak çıkartalım bu takımı" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Halil Ünal'ın hazırladığı tek liste ile seçimlere gidildi. Ünal'ın yeniden başkan olduğu Eskişehirspor Kulübü'nün yönetim kurulunda şu isimler yer aldı: Gültekin Güvensoy, İsmail Hakkı Gül, Gürdal Abacı, Ayhan Can, İlhan Arslan, Murat Ilgaz, Murat Kayha, Mustafa Polat, Hasan Tuç, Nuh Kıyaklı, Altan Begiter, Alperen Odabaşı, Harun Adıgüzel ve Mete Yılmaz.

Spor Toto 1. Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine Spor Toto 1. Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)