comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Eskişehirspor 2-1 Gençlerbirliği hazırlık maçı özeti ve golleri

06 Ocak 2018, Cumartesi 20:17
Eskişehirspor 2-1 Gençlerbirliği hazırlık maçı özeti ve golleri

Antalya'da süren devre arası kamplarında Gençlerbirliği ve Eskişehirspor hazırlık maçında kozlarını paylaştı.

FutbolArena - Devre arası kampında Antalya'da bulunan Gençlerbirliği ve Eskişehirspor hazırlık maçında karşı karşıya geldi. Eskişehirspor mücadeleyi 2-1 kazandı. 
 

Eskişehirspor - Gençlerbirliği hazırlık maçı kaç kaç bitti?


Mücadelede Gençlerbirliği 20. dakikada Mert Çetin ile öne geçerken, Eskişehirspor ise bu gole karşılık 25. dakikada Andaç ve 46. dakikada Furgan Polat ile cevap verdi. İlk yarının son anlarında Gençlerbirliği kalecisi Nihat bir sakatlık yaşadı. Müsabaka Eskşehirspor'un 2-1'lik üstünlüğüyle sona erdi.


 

Yücel İldiz, Gençlerbirliği - Eskişehirspor maç sonu açıklamaları


Eskişehirspor Teknik Direktörü Yücel İldiz, Gençlerbirliği'ni 2-1 mağlup ettikleri hazırlık maçının ardından konuştu. İldiz, hazırlık maçında kazanmanın önemli olduğunu belirtirken kulüpteki sorunların da yüzde 95'inin çözüldüğünü belirtti. 
"DAHA İYİ BİR ESKİŞEHİRSPOR İZLETTİRECEĞİZ"

Hazırlık maçlarıyla sezonun ikinci yarısına hazırlandıklarını söyleyen İldiz, “Yabancı oyuncular dahil birçok eksiğimiz var ama görev verdiğimiz her arkadaşı kutluyorum. Hazırlık maçı olsa da iki taraf da çok ciddi oynadı. Sakatlık olmaması çok önemli. Kazanmak çok önemli tabi ama önemli olan ligde kazanmak. İki takımı da kutluyorum. Eskişehirspor olarak ciddi sıkıntılarımız vardı ve bunlardan yavaş yavaş arınıyoruz. İkinci yarıda daha iyi bir Eskişehirspor izlettireceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

"BAŞKAN ELİNDEN GELENİ YAPIYOR"

Başkan Halil Ünal ve yönetiminin çok tecrübeli isimler olduğunu söyleyen İldiz, “Tekrar göreve geldiler ve epeyce ödeme yaptılar. Öncelikle mevcut kadronun sorunlarını çözmeye çalışıyorlar ve bildiğim kadarıyla sorunların yüzde 95'ini çözdüler. Ufak tefek pürüzler kaldı ve bunları da pazartesi gününe kadar çözerler. Bazı yöneticilerimiz de Avrupa'ya gitti ve puan silme cezasıyla ilgili sorunları çözmek için görüşmeler yapıyor. Bunu da büyük ölçüde çözdüler. Eskişehirspor büyük bir camia. Yöneticilerimiz saha dışında biz de saha içinde hizmet etmeye çalışıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Eskişehirspor ile ilgili haberlere Eskişehirspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)