comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Eskişehir Haber: Eskişehirspor'da Fuat Çapa sesleri

25 Haziran 2018, Pazartesi 18:47
Eskişehir Haber: Eskişehirspor'da Fuat Çapa sesleri

Eskişehirspor'da Fuat Çapa'nın teknik direktörlüğe getirileceği yönünde iddialar gündeme geldi.

FutbolArena - Eskişehirspor'da Başkan Halil Ünal ile yeniden yapılanma dönemi söz konusu. Yeni teknik direktörünü arayan Eskişehirspor daha önce Ümit Özat ile yaptığı görüşmede sonuç alamamıştı. Eskişehirspor'un bu kez de Fuat Çapa ile görüştüğü yazıldı.

HALİL ÜNAL İLE FUAT ÇAPA GÖRÜŞMESİ
Eskişehirspor ile ilgili bilgi aktaran gazeteci Süha Bozkurt twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Fuat Çapa şu sıralar Eskisehirspor tesislerinde Baskan Halil Ünal ile görüsüyor..." yazdı. 
 

Fuat Çapa kimdir? Fuat Çapa'nın kariyeri ve çalıştırdığı takımlar


15 Ağustos 1968 yılında Afyon'un Emirdağ ilçesinde doğan 50 yaşındaki teknik direktör Fuat Çapa, kariyerine 2001 yılında Belçika'nın Turnhout kulübünde başladı. Belçika'da birçok kulübün teknik adamlık görevini yürüten Çapa, sırasıyla Maasmechelen, Heusden-Zolder, Verbroedering Geel ve VW Hamme'yi yönetti.

2007 yılında Gençlerbirliği ile anlaşan Fuat Çapa, kısa süren Türkiye kariyerinin ardından 2008 yılında VW Hamme'ye geri döndü.Kariyerinin devamında MVV Maastricht ve Rossendaal gibi Hollanda kulüplerini yöneten Fuat Çapa, bir kez daha Türkiye'ye dönerek sırasıyla Kasımpaşa, Gençlerbirliği, Kayseri Erciyesspor ve Antalyaspor'u yönetti. 

2015 yılında İsviçre 2. Ligi'nde Wil 1900 kulübü ile anlaşan Fuat Çapa, 1 yıllık serüvenin ardından Boluspor'a imza attı. Boluspor'da 1.5 sezon çalışan Çapa şu sıralarda Eskişehirspor ile görüşüyor.

Son dakika Spor Toto 1. Lig Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!