comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal takımın sahadan çekilmesiyle alakalı konuştu

23 Ekim 2016, Pazar 23:25
Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal takımın sahadan çekilmesiyle alakalı konuştu

Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, Göztepe maçında yaşanan olaylarla ilgili FutbolArena'ya açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Özel - 1. Lig'in 8. hafta maçında Göztepe ile Eskişehirspor arasında oynanan maçın son dakikalarında olaylar çıktı. Eskişehirsporlu oyuncular bir süre soyunma odasına giderken daha sonra sahaya çıktılar ancak bu kez hakemler çıkmadı ve maç yarıda kaldı.

Yaşanan olaylarla ilgili Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal'a ulaştık ve kendisinin görüşlerini aldık. 
Halil Ünal konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Takımı sahadan çekme kararını siz mi verdiniz?" sorusuna "Bu karar değil yahu. Orada bir arbede çıktı. Ondan dolayı da oyuncularımızı içeri aldık. Polisler de o sırada oyuncularımızı dövdü. Şimdi savcılıkta onu şikayet ettik. Eğer arbede yaşanmasa tekrar sahaya çıkacaktık sahaya aslında. Takım güvenlik açısından ortalık yatışsın diye körüğün içine giriyor. O sırada Göztepeli taraftarlar da körüğün üzerine çıkmış oyuncularımıza saldırıyor, tekme savuruyor ve güvenlik görüntüleri de var. Sonra takım içeri giriyor ve bu sırada da polis dövüyor." dedi.

Ortalık sakinleşince tekrar sahaya çıktıklarını da belirten Ünal, "Ama bu sefer de hakem gelmedi. 'Ben içeriye girdim bir daha çıkmam' demiş." şeklinde konuştu.

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.