comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Eski MHK Başkanı Çulcu'dan Aydınus'a veryansın!

30 Ekim 2016, Pazar 20:18
Eski MHK Başkanı Çulcu'dan Aydınus'a veryansın!

Eski MHK Başkanı Mustafa Çulcu, Fenerbahçe - Kardemir Karabükspor maçı hakemi Fırat Aydınus'u ağır eleştirdi.

FutbolArena Özel - Eski Merkez Hakem Komitesi (MHK) Başkanı Mustafa Çulcu, Fenerbahçe - Kardemir Karabükspor maçı hakemi Fırat Aydınus'un performansını FutbolArena'ya değerlendirdi. 

MUSTAFA ÇULCU: "UYDURULMUŞ BİR PENALTI"
Penaltı kararı hakkında fikirlerini sorduğumuz Çulcu, "Bence penaltı kararı doğru değil. Ceza sahası içinde önce Mehmet Topal, rakibi Skulason'a kolunu koyarak engel oluyor. Normal bir ikili mücadele bu ve Fırat Aydınus tarafından uydurulmuş bir penaltı." yorumu yaptı. Çulcu ayrıca, "Aydınus aynı penaltıyı Karabükspor lehine verebilir miydi?" dedi. Bu kararı "Günah" olarak nitelendiren Çulcu, "Yani böyle bir penaltının çıkmasını sadece günah olarak değerlendiriyorum." ifadelerini kullandı.

"CEYHUN GÜLSELAM'IN KIRMIZI KARTI DOĞRU MU"?

Ceyhun'un kırmızı kartı ile ilgili de konuşan Çulcu, "Ceyhun'un 2. sarı kartında da şöyle bir durum var. 2. sarı kart olarak çıkaracağınız kart, tüm kesimler tarafından kabul edilecek düzeyde net olmalı. Burada Fırat Aydınus çok seri bir karar verdi. Mücadelenin başlarında Josef de Souza'nın bir faulü vardı Skulason ama kart verilmemişti. 35. dakikada yine Van Persie'nin bir hareketi var ona da kart vermedi." 

"FIRAT AYDINUS ŞOV SEYREDİYORUZ"

Fırat Aydınus'la ilgili yorumlarına devam eden Mustafa Çulcu, tecrübeli hakem için "Bu akşam bir Fırat Aydınus şov seyrediyoruz. Sıkıntılı bir durum, seyircisiz hakemlik yapıyor olmasına rağmen hiç beğenmedim." şeklinde konuştu.

FutbolArena haber turu (14 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.