comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Eski Fenerbahçeli yönetici futboldan 4 ay men edilen Hakan Çalhanoğlu hakkında konuştu

02 Şubat 2017, Perşembe 22:17
Eski Fenerbahçeli yönetici futboldan 4 ay men edilen Hakan Çalhanoğlu hakkında konuştu

FIFA'dan 4 ay futboldan men cezası alan Hakan Çalhanoğlu hakkında eski Fenerbahçeli yöneticisi Selim Soydan konuştu. 

FutbolArena - 2012 yılından bu yana Trabzonspor ile Hakan Çalhanoğlu arasında devam eden davanın sonuçlanmasının ardından milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu'ya FIFA'dan 4 ay futboldan men cezası gündeme bomba gibi düştü. 

Hakan Çalhanoğlu'nun 4 ay men futboldan men edilme cezası hakkında neler söylendi?
Bayer Leverkusen ve A Milli futbol takımının yıldız oyuncusu Hakan Çalhanoğlu hakkında eski Fenerbahçeli yönetici Selim Soydan'dan yorum geldi. A Spor'da katıldığı programda konuşan Selim Soydan, futboldan 4 ay men edilen Hakan Çalhanoğlu için şunları söyledi:,

"Hakan daha çok genç ufakken bu kararı alıyor. Tabi ki Almanya'da oynamak isterim diyor. Ne yapsın babasını mı reddetsin? O kadar zor ki aile ilişkileri. Çocuğun da bir günahı yok yani. Ceza vermek futbolcuyu iyi etmez. Kötü yapar. İş onu oynatabilmek. "
 

Trabzonspor Hakan Çalhanoğlu'na neden dava açtı?


Hakan Çalhanoğlu'nun bu cezayı alma nedeni Trabzonspor ile arasında olan ve uzun yıllardır süren dava... Son olarak CAS'a taşınan davayla ilgili son kararı CAS mahkemesi verdi ve Hakan'ı 4 ay süreyle futboldan men etti. Hakan Çalhanoğlu, ayrıca Trabzonspor'a 100 bin Euro para cezası ödeyecek.

Trabzonspor ile henüz 17 yaşındayken ön protokol imzalayan Hakan Calhanoğlu'nun ailesi ve menajeri Trabzonspor'dan 100'er bin euro para almış ve ön anlaşma yapılmıştı. Trabzonspor anlaşmaya "Bu protokolü bozan taraf, 1 milyon euro ödemekle yükümlüdür" maddesi de koydurmuştu.

Sonrasında Hakan Çalhanoğlu cephesi bu protokolü bozmuş ve Trabzonspor'a 1 milyon euro ödemeyi de reddetmişti.
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"