comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Eski Bursasporlu futbolcudan Fenerbahçe'ye övgüler: "Açık ara şampiyon..."

11 Şubat 2017, Cumartesi 18:47
Eski Bursasporlu futbolcudan Fenerbahçe'ye övgüler:

Türk futbolunun önemli isimlerinden ve bir dönem Bursaspor forması giyen Murat Sözkesen maç öncesi beIN Sports'a konuşarak zorlu müsabakayı değerlendirdi. 

FutbolArena - Eski futbolcu ve bir dönem Bursaspor'da forma giyen Murat Sözkesen, Bursaspor - Fenerbahçe maçını beIN Sports'a yorumladı. 

"BURSASPOR KENDİ SAHASINDA HER ZAMAN FAVORİDİR"

Bursaspor kendi sahasında kiminle oynarsa oynasın her zaman favoridir. Aslında iyi bir kadrosu var ama bu yıl çalkantılı dönemden geçti. Fenerbahçe zor olan maçları taktiksel anlamda iyi oynamasını biliyor. Bursaspor maçı da onlardan biri. Fenerbahçe gerçekten taktiksel anlamda bu tarz maçları iyi oynuyor ve Beşiktaş maçında gördük. 

"FENERBAHÇE AÇIK ARA ŞAMPİYON OLUR."

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'a karşı hep kendi aralarında karşı oynasa açık ara şampiyon olur. Ancak Anadolu takımlarına karşı aynı başarıyı sergileyemiyorlar. Özellikle deplasmanlarda sıkıntı yaşıyorlar. 

"FENERBAHÇE, TÜRKİYE'DE BU MAÇLARI EN İYİ OYNAYAN TAKIM."

Bursaspor Mutlu Topçu ile anlaştı. Daha önce yardımcı antrenörlükte şampiyonluk kazandı. Atmosferi iyi biliyor ve kendisi de Bursalı. Ben faydalı olacağını düşünüyorum. Çıkış için bu maç büyük fırsat. Bursaspor'un en büyük artısı aslında hoca değişikliği, Fenerbahçe ile oynaması ve motivasyonun üst düzeye çıkması onlar adına avantaj. Fenerbahçe bu tarz maçları Türkiye'de iyi oynayan takım. Taktiksel disipline bağlı kaldıkları sürece başaramayacakları iş yok. Çok iyi bir kadroları var. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)