comScore

Galatasaray Galatasaray

Esas Drogba kalmak istiyor mu?

18 Şubat 2014, Salı 17:31

Galatasaray'da Drogba'nın geleceği tartışılıyor.

FutbolArena - Didier Drogba. dünya futboluna uzun yıllar damga vurmuş önemli yıldızlardan bir tanesi. Geçen sezonun devre arasında Galatasaray'a transfer olan Fildişi Sahilleri vatandaşı oyuncu, kazanılan şampiyonlukta ve Şampiyonlar Ligi'nde önemli katkı yapmış taraftarın sevgilisi olmuştu.

Drogba her ne kadar oynadığı takım için her şeyini sonuna kadar veren bir oyuncu olsa da iliklerine kadar profesyoneldir. Yani gün sonunda giydiği formanın renklerini değil tamamen kendi kesesine giren parayı düşünür. Bunun da başka türlü olmasını zaten bekleyemeyiz. Özellikle de Drogba gibi artık adeta “kurumsallaşmış” bir kişilikten.

Antalya'da oynanan Medical Park Antalyaspor-Galatasaray karşılaşmasını yerinde izledim ve ilk kez Drogba'nın artık kafasında Türkiye ve Galatasaray'ın bittiği izlenimini çok yakından edindim. Mancini de bunu hissetmiş olmalı ki bugün Mancini'ninDrogba'nın sezon sonunda kalmasını istemediği yazılıyor. Evet, burada esas sorun Drogba'nın artık Türkiye'den ayrılmak istemesinde yatıyor. Yoksa Mancini kendini takıma veren bir Drogba'dan asla vaz geçmez.

Analiz: Hüseyin Özkök

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.