comScore

Erzurumspor - Ümraniyespor maçı video hakem (VAR) verilen penaltı (İZLE)

11 Mayıs 2018, Cuma 20:40
Erzurumspor - Ümraniyespor maçı video hakem (VAR) verilen penaltı (İZLE)

Erzurumspor - Ümraniyespor Spor Toto 1. Lig play-off maçında Türkiye'de ilk kez VAR kararı uygulandı. Erzurumspor - Ümraniyespor maçında 62. dakikada Erzurumspor'un Video Yardımcı Hakem sistemi kararıyla kazandığı penaltının ayrıntıları haberimizde. 

FutbolArena - Spor Toto 1. Lig'de Erzurumspor - Ümraniyespor maçında Türkiye'de ilk kez VAR kararı verildi. TFF'nin kararıyla Video hakem sisteminin ilk kez uygulandığı Spor Toto 1. Lig play-off turunda Erzurumspor - Ümraniyespor maçının 63. dakikasında penaltı pozisyonunda Video hakem devreye girdi. 


Erzurumspor - Ümraniyespor VAR (Video Hakem) penaltı pozisyonu


Spor Toto 1. Lig play-off turunda Erzurumspor ile Ümraniyespor karşı karşıya geldi. Maçın 62. dakikasında Erzurumsporlu futbolcuların penaltı beklediği pozisyonda Türkiye'de ilk kez VAR sistemi devreye girdi. Arda Kardeşler önce pozisyonun tekrarını izledi ve sonrasında müsabakada görevli olan Video Yardımcı Hakem asistanları Fırat Aydınus ve Mustafa Öğretmenoğlu ile kulaklık yoluyla irtibata geçti. Arda Kardeşler pozisyonu tekrar izledikten sonra Fırat Aydınus ve Mustafa Öğretmenoğlu ile de konuşarak penaltı kararını verdi. 

Arda Kardeşler'in penaltı kararı sonrasında Erzurumspor tribünlerinde büyük bir coşku yaşandı. Topun başına geçen Mert Nobre, attığı golle takımını 3-2 öne geçirirken, bu golden kısa bir süre Mert Nobre bir kez daha gol atarak takımını 4-2 öne geçirdi. 

İLK 11'LER:

Erzurumspor: Hakan, Acka, Tolga, Hakan, Lokman, Metin, Burhan, Taylan, Scuk, Erhan Çelenk, Mert Nobre

Ümraniyespor: Burak Öğür, Aaron, Oğuz Ceylan, Merthan Açıl, Mücahit Albayrak, Timur, Andreas, İbrahim, Cleyton, Rangelov, Drole

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN>>>

Spor Toto 1. Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"