comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ertem Şener: 'Yazılımcı Yusuf'

14 Ocak 2017, Cumartesi 09:43
Ertem Şener: 'Yazılımcı Yusuf'

Spor yorumcusu Ertem Şener, Trabzonspor'un genç golcüsü Yusuf Yazıcı'ya övgüler yağdırdı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 17. haftasında Bursaspor'u deplasmanda 2-1 deviren Trabzonspor'da genç golcü Yusuf Yazıcı'nın sergilediği performans alkış topladı. Spor yorumcusu Ertem Şener, "Yusuf Yazıcı. Yazıcı değil aslında günümüz bilgisayar dünyasının mesleği olan yazılımcı gibi." dedi.
 

Ertem Şener'in Fotomaç Gazetesi'ndeki köşe yazısı


Bilimi, bilgisayarı, tableti futbolla birleştiren Ersun hocanın bir yazılımcısı var.
Kampın da yıldızı olan bu isim Türk futbolunun en büyük yıldızlarından biri olacaktır; Yusuf Yazıcı.
Yazıcı değil aslında günümüz bilgisayar dünyasının mesleği olan yazılımcı gibi.
Tam bir kurtarıcı, planlayıcı. Sistem yazılımı, uygulama yazılımı ne varsa var Yusuf'un ayaklarında. Asist ve gol programlarının yazılımcılığını üstlenen dijital yıldız.
Yeni transferlerle ile beraber Trabzonspor merdivenleri 3'er 3'er çıkacaktır.

Ligin ilk yarısına deplasmanlarda toplam 3 gol sığdıran Trabzonspor, Bursa'da ilk 30 dakikada 2 gol attı. Bir ara Mas'a ve Olcay'a baktım top rakipten taça çıkmasına rağmen topu oyunda tutmak için inanılmaz efor sarfettiler. İşte özlenen Trabzonspor ruhu buydu.
Hamza Hamzaoğlu gibi sakin bir teknik adamın bile sinirlerini öylesine hoplattı ki Trabzon'un futbolu, her düdükte 4. hakemin yanında soluğu aldı sonra da atıldı.

Kırmızı karttan sonra Bursaspor daha çok gelmeye başladıysa da Trabzonspor oyunu çirkinleştirmedi. Sabırlı olup sahayı küçülttü. Ersun hoca kurmayları ile kağıt üzerinde maçı oynayıp durdu. Yanal hem inanmış hem inandırmış bir görüntü çizdi.
Bursa daha çok risk alarak ön tarafta oynasa da bitirici özellikte değildi. Ersun hocanın esaslı futbolunu kırmızı kart öncesinde kısmen gördük. Topun peşinde koşmayan topu koşturan bir Trabzonspor.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)