comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ertem Şener: 'Beşiktaş derbide 1 değil, 3 adım önde'

21 Eylül 2016, Çarşamba 18:57
Ertem Şener: 'Beşiktaş derbide 1 değil, 3 adım önde'

Ertem Şener, Beşiktaş - Galatasaray derbisi öncesi yorumlarda bulundu.

FutbolArena Röportaj - Spor Toto Süper Lig'in 5. haftasında sahne alacak olan Beşiktaş - Galatasaray derbisine günler kala heyecan yükseldi.

FutbolArena'ya konuşan spor spikeri ve gazeteci Ertem Şener, Beşiktaş - Galatasaray derbisi öncesi yorumlarda bulundu.
ERTEM ŞENER: "BEŞİKTAŞ DERBİDE 1 DEĞİL, 3 ADIM ÖNDE"

"Zorlu bir karşılaşma olacağını biliyoruz. Hepimiz farkındayız. Ancak Beşiktaş'ın 1 değil, 3 adım önde olduğunu söylemek zorundayım. Seyircisi, teknik direktörü ve futbolcuların maça fazlasıyla olan konsantrasyonlarıyla Beşiktaş 3 adım önde. Burada teknik direktör farkı ortaya çıkacak. Şenol Güneş farkı ortaya çıkacak. Şenol Güneş'in iyi bir teknik direktör olması, iyinin de ötesinde teknik direktörün bir takım üzerindeki hakimiyetin ne demek olduğunu göstereceği maç olacak. Galatasaray'ın teknik direktör eksikliğini hissedeceği bir maç olacak. Kadrolar arasında çok fark yok olmasa da teknik direktör farkının derbinin sonucunu belirleyeceğini düşünüyorum. "

'KANATTA TALİSCA OYNAR'

"Galatasaray'ın orta sahada 3'lüyle çıkacağını düşünüyorum. De Jong, Selçuk ve Tolga ile birlikte 3'lü olacak. Sneijder'i kanada yönlendirecektir Riekerink. Beşiktaş'ta Oğuzhan, Atiba ve Gökhan İnler olacaktır. Kanatta Talisca forma giyecektir. İki takım da farklı bir sistemle sahada olacaktır. Orta sahası güçlü olan derbiyi kazanacaktır. "

'ŞENOL GÜNEŞ'TEN TOLGA'YA...'

Kaleciler arasında hiçbir şey söylemek istemiyorum. Bu sefer Muslera'ya ayıp olur. Beşiktaş'ta Tolga'nın oynayacağını düşünüyorum. Şenol Güneş'in Tolga'ya 'Sen büyük maçların kalecisisin' dediğini düşünüyorum.

Son olarak derbide Şenol Güneş farkının sonuca etki edeceğini düşünüyorum. Galatasaray'da teknik direktör eksikliği hissedilecektir. Bu da yanlış anlaşılmasın. Saha kenarında oyunu okuma ve tecrübe anlamında Şenol Güneş farkını hissettirecektir. Bu anlamda Beşiktaş'ın 1 değil, 3 adım önde olduğunu düşünüyorum."

FutbolArena haber turu (25 Mart 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.