comScore

Trabzonspor Trabzonspor

''Ersun Yanal'ın arkasında durduk''

15 Şubat 2017, Çarşamba 12:22
''Ersun Yanal'ın arkasında durduk''

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Gençağa Meriç sıkıntılı dönemlerde Ersun Yanal'ın arkasında durduklarını söyledi.

FutbolArena - Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Meriç sıkıntılı dönemlerde başarı için Ersun Yanal'ın arkasında durduklarını söyledi.

AA'da yer alan habere göre, Bordo-mavili takımın 4 maçta da aynı kadroyla sahaya çıktığını ifade eden Meriç, "Hem kadro hem sonuç istikrarını sağladık. Bu sezon ligde yapabileceğimizin en iyisini yapmak istiyoruz. Asıl hedefimiz gelecek sezon şampiyonluğa oynayacak kadronun iskeletini kurmaktı. Bunu da devre arasında yaptığımız transferlerle oluşturduğumuzu düşünüyoruz." dedi.
Sezon öncesi yeni bir takım kurduklarını ve lige kötü bir başlangıç yapmalarının etkisiyle de ilk yarıda olumsuzluklar yaşadıklarını anlatan Meriç, "Onazi, Castillo, Durica, Bero gibi iyi oyuncuları kadromuza kattık. Bu oyuncular kaliteli oyuncular ancak yeni takım, uyum sorunu ve alınan sonuçlarla öz güven sıkıntısı yaşadık. Ara transferde takımımıza kattığımız oyuncularla bu oyuncuların performansı da takımın performansı da yükseldi. Takım olma yönünde ilerleme sağladık." diye konuştu.

Gençağa Meriç, ligin başında aldıkları sonuçlara karşın hiç umutsuzluğa kapılmadıklarını kaydederek, şöyle devam etti:

"Hocamızın arkasında durduk. Hocamızın gitmesi için baskı vardı. Biz hep 'onunla şampiyonluğa oynayacağız, şampiyon olmak istiyoruz' dedik. Şimdi de aynısını diyoruz. Ona, takımımıza güveniyoruz. Yeni transferlerin kısa sürede katkı vermesi sonuçlarda önemli etken oldu. Taraftarlarımız, bu takımı desteklesin, yeni stadımıza gelsin, tribünleri boş bırakmasın. Yeni stat, yeni hava, yeni takım, iyi oynayan maç kazanan bir takım var. Takımı desteklesinler ki önümüzdeki sene yapacağımız üst seviyeli transferlerle şampiyonluğa oynayalım." dedi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)