comScore

FutbolArena TV

Ersun Yanal'ın Kayserispor maçı sonrası açıklamaları

06 Mayıs 2017, Cumartesi 21:06

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, sorunları kendi aralarında çözebileceklerini belirterek, kilidi açacak oyuncu konusunda zorluk yaşadıklarını söyledi. 

Spor Toto Süper Lig'de sahasında Kayserispor'a 3-2 yenilen Trabzonspor'da Teknik Direktör Ersun Yanal, kendi sahalarında ikinci yarıda kaybettikleri puanın 10'a yükseldiğini belirterek, "Burada oynamanın zorluklarını biliyoruz. Kilidi açacak oyuncu konusundaki zorlanmayı biliyorum. Bunlar olacaktır. Kazanmak burada daha güç, çünkü kilidi açman lazım" dedi.

Kaybettikleri 3 puana karşın şu anda ikinci yarının en fazla puan toplayan takımı olduklarını belirten Yanal, "İkinci yarıda 30 puanla şu anda oynanmamış bir maç sonrasında lider durumdayız. Önemli skor elde ettik. Bu skoru elde ederken en büyük paydayı alacak olan oyunculardır. İyi bir takım olma yönünde seçtikleri davranış ve bütünlük bizi buraya getirdi. Bu takımın önünde önemli bir süreç var. 2011 sezonundan sonra istediği hedefleri gerçekleştiremeyen bir takım var. Toparlandıktan sonra bu noktaya getirmek önemli bir süreçti. Bu süreci tamamlamak için önümüzde bir dönem daha var. 13 haftanın yorgunluğu vardı. Böyle iniş çıkışlar olacaktır. Oyuncuların bugüne kadar getirdiği iyi emeği ve sonucu tebrik ediyorum. İyi bir takım oldular. Biz iyi bir takımız" dedi.

Trabzonspor Videoları