comScore

FutbolArena TV

Ersun Yanal'dan Burak Yılmaz yorumu

03 Ağustos 2017, Perşembe 01:51

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, yeni transferleri Burak Yılmaz'ın Türk futbolunun son 15 yılda yetiştirdiği en önemli karakterlerden biri olduğunu söyledi. 

Yanal, Deportivo Aleves ile oynanan hazırlık maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, Trabzonspor'un kuruluşunun 50. yıl dönümünün camiaya hayırlı olmasını diledi.

Trabzonspor'un geçen sezon yaptığı transferlerle bir iskelet kadrosunun oluşturduğunu ve bu transfer döneminde doğru isimleri kadrolarına katmak istediklerini ifade eden Yanal, sabırlı ve doğru hareket etmek zorunda olduklarını belirtti.
Trabzonspor'un değerli, kaliteli bir takım olma yolunda önemli mesafe kat ettiğini vurgulayan Yanal, "İnsan kalitesi yüksek tecrübeli ile genç yetenekli oyuncuları var. Bunun karışımı ile Trabzonspor, önemli kadroya sahip ve mücadelesini zirvede tutacak bir takım olacaktır. Herkesin dileği şampiyonluk, belki en çok isteyenlerden biri ben olacağım. Bunun için oldukça fazla mücadele edeceğiz. Burayı bir futbolcu çöplüğüne dönüştürmeyeceğiz. Trabzonspor, değerli takım, buraya gelen oyuncular değerli marka değerine katkı yapacak oyuncular olacak. Bunun için sabırlı olmalıyız" dedi.

Trabzonspor Videoları