comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ersun Yanal, Trabzonspor dergisine konuştu

07 Şubat 2017, Salı 10:11
Ersun Yanal, Trabzonspor dergisine konuştu

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Trabzonspor Dergisinin Şubat ayı sayısına konuştu.

FutbolArena - Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal geleceğe güvenle bakıyor.

Oluşacak birliktelik ortamının kendilerini başarıya götüreceğini vurgulayan Yanal, amaçlarının beklenen bir Trabzonspor'la beraber, sahada mücadele eden, savaşan, yarışan ve şampiyonluğu hedefleyen bir takım yaratmak olduğunu vurguladı.


Ersun Yanal'ın Trabzonspor Dergisine yaptığı açıklama 


"Yapılanma sürecimiz içerisinde ilk yarıda bunu yakalamak için gayret göstersek de takıma oyuncu katmak ve sonuç almakta maalesef sorunlar yaşadık. Bunu yaparken inişli çıkışlı dönemler yaşadık. Ama bu bizim enerjimizi tüketmedi. Yaptığımız katkılarla birlikte toparlanma sürecine girdik. Takımımız şimdi henüz istediğimiz seviyede olmasa bile iyi bir yola girdi. Daha iyi olabilmek için hem oyuncu üretiminde hem de var gücümüzle çalıştığımızı bilmenizi isterim.

Değerli Trabzonsporlular. Kulüplerin hayatında tarihsel dönemeçler vardır. Bizim için bu dönemeç 50. yılımızdır! Kulübümüz 2 Ağustos 2017'de 50. yaşına girecek. Mazisi başarılarla dolu olan Trabzonsporumuzu yeniden ayağa kaldırmak için bu dönemeci çok iyi bir şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Sürecin en önemli ayaklarından biri olan yeni stadyumumuzu bitirdik. Artık maçlarımızı yeni stadyumumuzda oynuyoruz.
Değerli arkadaşlar. Başarı, takımımız, yönetimimiz, taraftarımız, medyamız ve camiamızla kenetlenerek gelecek bir sonuçtur. Bunun bilincindeyiz. Bunu başarabilecek takım kurgusu için gece gündüz çalışıyoruz.

Şunu iyi bilmemiz gerekiyor ki, hiçbir şey kendiliğinden olmadı, olmayacak da! Geçmişin sorunlarını biranda söküp atamıyorsunuz. Yeni bir yapıyı hemen motive ederek başarıya koşturamıyorsun.

Bugünkü durumumuz kaçmadan, sorunların üzerine giderek ve çözerek mücadele etme, doğrularla beraber zaman yönetimidir. Bizler hiçbir zaman umutsuzluğa düşmedik. Sorumluluğumuzun bilincinde olduk ve buna göre hareket ettik. Trabzonsporumuzun hedeflerine yönelik çalıştık, çalışıyoruz.

Trabzonsporumuz tüm dinamiklerimizin birlikteliğiyle çok iyi yerlere gelecektir. Her şey daha güzel olacak."


 


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)