comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ersun Yanal, Mustafa Akbaş'tan vazgeçmiyor

11 Ekim 2016, Salı 13:19
Ersun Yanal, Mustafa Akbaş'tan vazgeçmiyor

Trabzonspor altyapısından yetişen ve pilot takım 1461 Trabzon takımında kendisini gösterdikten sonra A takım kadrosuna dahil edilen Mustafa Akbaş'ın en büyük şansı Ersun Yanal oldu.

FutbolArena - Trabzonspor altyapısından yetişen ve pilot takım 1461 Trabzon takımında kendisini gösterdikten sonra A takım kadrosuna dahil edilen Mustafa Akbaş'ın en büyük şansı Ersun Yanal oldu. Sol stoper olan ama sol bek olarak da oynama özelliklerine sahip bulunan Mustafa Akbaş, Bordo-Mavili takımla sözleşme imzaladığı 2014-2015 sezonunun devre arasından sonra Ersun Yanal'la çalıştı. İki yıl önce sol bek için İshak Doğan, Musa Nizam gibi isimler transfer edilmesine ve Kevin Constant'ın da bu mevkide oynayabilmesine rağmen Teknik Direktör Yanal, Mustafa Akbaş'a forma vererek herkesi şaşırmıştı.

IBANEZ VE GÜRAY'A RAĞMEN YİNE O'NU OYNATIYOR

Geçen sezonun başında Kayserispor'a kiralanarak geri dönen Mustafa Akbaş'ın bu sezon başında yeniden Bordo-Mavili takıma dönerken yapılan değerlendirmeler forma şansının bulunmadığı yönündeydi. Yanal, Güray ve Ibanez'e birkaç maçta görev verdikten sonra gerekli verimi alamayınca yeniden Mustafa Akbaş'a döndü. Böylelikle oyuncunun en büyük şansı Ersun Yanal'la çalışmak oldu.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.