comScore

FutbolArena TV

Ersun Yanal isyan etti! "Böyle bir adalet yok"

30 Kasım 2019, Cumartesi 23:42

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Süper Lig 13. haftasında deplasmanda Göztepe ile 2-2 berabere kaldıkları maçın ardından sert açıklamalarda bulundu. 

Göztepe 2-2 Fenerbahçe Ersun Yanal'ın maç sonu açıklamaları

Futbol konuşmak istemiyorum. Çünkü bugün Fenerbahçe'nin oynadığı maç yine tarihe geçti. Çifte standart futbolun kurallarına göre uygulanmazsa herkesin canını yakar. Kural hatası vardır, değildir bunu tartışmıyorum.

"ADALET YOKSA FUTBOL DA YOK"
Önceki haftası var, bugünü de var. Golden sonra maçın şekli değişecek. VAR devreye giriyor. Bunun içinden nasıl çıkacağız? Adalet yoksa futbol da yok. Adalet varsa futbol da var. Kaçanlar kaybolanlar kimin olacak? 

"BUNUN HESABINI KİM VERECEK?"

Ali gider, Mehmet gider, Ersun gider problem değil. Biz kendi içimizde hesaplaşırız. Peki bunun hesabını kim verecek? Geçen hafta da yaşanıyor. Sonra Fenerbahçe gol atıyor, maçın belki şekli değişecek. Böyle mi adalet olacak?" 

"O ZAMAN MAÇI TEKRAR ET"

Futbolun kuralları var. Bu kurallar birçok takımı ilgilendiriyor. Ligde 18 takım, kıyasıya mücadele içinde. Değişik standardın nasıl uygulandığıyla ilgili kafamdaki soru işaretlerini gidermem gerekiyor. Fenerbahçe olunca standart değişiyor. Adalet yoksa futbol yok. Bunu nasıl oturtacağız? Futbolun dışında hiçbir şeyden konuşmadık burada. Biz hesabını veririz, vereceğiz de. Şu anda futbolun kurallarını uygulayan mercihler, çifte standart yapmayacaktır. Kusura bakmayın. Geçen hafta var, bu hafta yok. Bir problem var. O zaman maçı tekrar et. Gol atıyorsun, bir anda geri dönüyor. Bu uygulamalar, bu standartlar bir an önce yerini bulsun. 

"SİZ PARDON DİYORSUNUZ, BİZ DEMİYORUZ! BÖYLE ADALET YOK"

Siz pardon diyorsunuz, biz diyemiyoruz. Böyle adalet yok. Keyfi oluyor bu işler. Biraz keyfi olduk. Bundan vazgeçin! İş sulandırıldı. Tuhaf bir görüntü olmaya başladı. 

"MERAK ETMEYİN, SIRALAMAYI DA BİZ BELİRLEYECEĞİZ"

Fenerbahçe'yi olması gerektiği yeri yakalayacağız. Ligdeki puan durumları, ligdeki bu seneki gidişatı merak etmeyin. Sıralamayı da belirleyeceğiz merak etmeyin.

Fenerbahçe Videoları