comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ersun Yanal dönemi bitiyor mu?

20 Eylül 2016, Salı 15:39
Ersun Yanal dönemi bitiyor mu?

Süper Lig'de üst üste 3. mağlubiyetini alan Trabzonspor'u Olcay Çakır'a sorduk.

FutbolArena Özel - Süper Lig'in 4. haftasında Alanyaspor'a 3-0 yenilerek kötü başlangıcına devam eden Trabzonspor'da işler yolunda gitmiyor.

İlk 4 hafatda sistem arayışında olan Ersun Yanal bir türlü düzeni oturtamayınca olumsuz neticeler arka arkaya geldi.
Trabzonspor'un içinde bulunduğu durumu Bordo-Mavili takıma yakınlığıyla bilinen Olcay Çakır'a sorduk.

"EN BÜYÜK YANLIŞI BURADA YAPIYORLAR"

Olcay Çakır, Trabzonspor'da özlenen ve beklenen bir futbol profili olduğunu ve bu profili yakalamak adına birçok yanlışlar yapıldığını söyledi.

Çakır, "Trabzonspor'un mazisine bakıldığında zevk veren profil çizdiğini hepimiz biliyoruz. Trabzonspor da ısrarla bunu hızlı bir şekilde sağlamaya çalışıyor. En büyük yanlışı burada yapıyorlar. Sürekli arayışlar içerisinde olmaları da bu yüzden. Trabzonspor'un iyi oyundan ziyade doğru oyunu oynaması gereliyor. Hazırlık maçlarında bunu gördük. Trabzonspor hazırlık maçında Bursaspor'a 3-0 yenilmesine rağmen seyircisini tatmin etmişti"dedi.

"ERSUN YANAL TAKIMDAN AYRILABİLİR"

Ersun Yanal'ın Gaziantepspor yenilgisi sonrası sistem üzerinde yine oynamalar yaptığını beliren Olcay Çakır, hocanın camiaya ve taraftara rağmen takımdan ayrılabileceğini de söyledi.

Olcay Çakır, "Trabzonspor'un kaybetmemeyi öğrenmesi gerekiyor.Olası mağlubiyetler sonrası Ersun Yanal'ın gönderilmesine yönelik bazı şeyler duyuyorum. Ben istikrarı savunan biriyim. Ersun Yanal'ın Trabzonspor'da sezonu tamamlaması gerekiyor. Ancak seyirciye ve camiaya rağmen bunu hayata geçirmek hiç de kolay olmuyor. Trabzonspor olumsuz sonuçlar almaya devam ederse bu durum hayata geçer" şeklinde konuştu.

 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.