comScore

FutbolArena TV

Ersun Yanal: "Büyük ve güçlü taraftarımızın birçok şeyi değiştirebileceğini biliyorum"

16 Şubat 2020, Pazar 00:36

Fenerbahçe, Süper Lig 22. haftasında deplasmanda Ankaragücü'ne 2-1 kaybetti. Maçın ardından teknik direktör Ersun Yanal, çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Ankaragücü 2-1 Fenerbahçe Ersun Yanal'ın maç sonu açıklamaları

"UZUN SÜREDİR GÖRMEDİĞİMİZ KADAR KÖTÜ FENERBAHÇE VARDI"

Üstün gözüksek de, geçişlerde uzun süredir görmediğimiz kadar kötü bir Fenerbahçe vardı. Topu geri kazanmalardaki süreler arttı. Oyun dengemizi bozdu. Zaten kanatlarda yaratıcı oyuncu sıkıntımız vardı. Teknik olarak bu geçişlerde kazanamadığımız toplarda stresi yönetemedik. 
"STRESİ YÖNETEMEDİK, SORUMLUSU BENİM!"

Fenerbahçe'yi bu strese yönetmemek konusunda en etkisiz takım olarak görüyorum. Sorumlu benim! Fenerbahçe futbolun, sivil toplum örgütü gücüyle birçok şeyi değiştirebilecek bir camia. Fenerbahçe taraftarları yönetime ve takıma inanmalı. 

"FENERBAHÇE TARAFTARLARI BAŞKANIMIZA, YÖNETİMİMİZE VE TAKIMIMIZA İNANMALI"

Sorumlusu benim. Başkanımız ve yönetim ile masaya yatırırız, karşılıklı olarak tartışırız ve ne gerekiyorsa taşın altına elimizi her zaman sokarız. Fenerbahçe taraftarları başkanımız Ali Koç'a, yönetime ve takımlarına inanmalı.

"NE GEREKİYORSA ONU YAPARIZ!"

Bu sezonda önemli ve zorlu bir süreçten geçiyoruz. Tartışılmaz zorlu sürecin içinde başkanımız ve yönetimimizi yalnız bırakmak istemiyorum. Sonuna kadar mücadeleye devam etme görüşündeyim. Fenerbahçe'nin menfaatleri ve çıkarları neyi gerektiriyorsa, bundan kaçınmadan sonuna kadar arkasında dururum.

Fenerbahçe Videoları