comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ersin Düzen Advocaat'a patladı: 'Dalga geçer gibi basın toplantısı...'

22 Şubat 2017, Çarşamba 23:48
Ersin Düzen Advocaat'a patladı: 'Dalga geçer gibi basın toplantısı...'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Advocaat'ın Krasnodar maçı sonrası basın toplantısına TRT Spor'da Ersin Düzen'den sert eleştiriler geldi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advoacat'ın Krasnodar maçı sonrası düzenlediği basın toplantısına TRT Spor'da Ersin Düzen'den sert tepki geldi. 


Fenerbahçe Teknik Direktörü Advocaat'a TRT Spor'da sert eleştiriler


Advocaat'ın takımın kötü futbol oynadığına dair gelen soruya "Futbolcular size söyler ama dürüstlerse" sözlerine sitem eden Ersin Düzen, Hollandalı teknik adamın basın toplantısında yaptığı açıklamaların ardından artık Fenerbahçe'de görevde kalmaması gerektiğini söyledi. 

ADVOCAAT NE DEMİŞTİ?
Basın toplantısında Hollandalı teknik adama, "İlk yarıda iyi futbol oynayan, Manchester ve Feyenoord maçlarında taraftarı büyüleyen kadro şimdi neden kötü futbol oynuyor" şeklinde bir soru yöneltildi. Advocaat ise "Belki benden kaynaklanıyordu. Ancak futbolculara da sorabilirsiniz bu soruyu. Eğer dürüstlerse cevap verir size." diye yanıt verdi. 

"YÖNETİM BU TOPLANTIYI İZLEDİYSE ADVOCAAT GÖNDERİLMELİ"

"Fenerbahçe yönetimi bu basın toplantısını takip ettiyse, Dick Advocaat'ın şartları ne olursa olsun bu gece yolların ayrılması lazım. Eğer sizin teknik direktörünüz bugünkü basın toplantısı gibi Avrupa'dan elenmenin faturasını futbolculara, transfer yapamayan yönetime, taraftara gelmeyen yönetime kesiyorsa ve sonunda sadece belki ben olabiliyorum diyorsa olmaz.

"SEN FUTBOLCULARIN DÜRÜSTLÜĞÜNE İNANMIYORSAN NİYE BURDASIN?"

"Samimi, açık sözlü ve dürüst. Ancak dalga geçer gibi konuşuyor. Faturayı sadece futbolcuya, yönetime ve taraftara çıkarmak olmaz. Başarısızlık varsa evvela sorumluluğu siz alacaksınız. Daha sonra sıkıntıların ne olduğunu paylaşacaksınız. Bursa'da berabere kalıyor hakeme, Adana maçında futbolculara, isim vererek futbolcularını eleştiriyor. Şimdi de dürüstlerse size söyler diyor futbolcular için. Eğer futbolcular dürüst değilse size söyler diyor. Sen eğer bu takımın dürüstlüğünden şüphe ediyorsan zaten burada kalmaman gerekiyor."

"ADVOCAAT NE KATTI FENERBAHÇE'YE?"

"Şu ana kadar Advocaat, Fenerbahçe'ye ne kazandırdı? Sadece 5-6 maç. Beşiktaş derbisine kadar olan bölüm içerisinde bir seri yakalandı. O bölümde işte ne oldu? Aatif'i koydu. Josef ve Mehmet Topal'a özgürlük verdi, ataklara katılmasını istedi. Bunu futbolcular da söyledi. Sonra ataklara katılan futbolculara boynuna semeri taktı ve çekmeye çalışıyor. Taraftarın önüne atıyor sonra. Dediklerimi yapmayıp önde basıyorlar diyor. Olmaz böyle! Emenike'yi bir gün kadro dışı bırak, sonra 11'e al, sonra yine kadroya alma gibi gibi gibi... Çok hata var."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)