comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ersan Gülüm'ün transferinde yolsuzluk iddiası

08 Şubat 2017, Çarşamba 17:13
Ersan Gülüm'ün transferinde yolsuzluk iddiası

FIFA Menajeri Marco Kırdemir, Ersan Gülüm'ün Çin'e transferinde menajerlerin yolsuzluk yaptığını ileri sürdü.

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ın geçen sezon başında Çin takımlarından Hebei Fortune'a sattığı Ersan Adem Gülüm'ün transferinde menajerlerin komisyon yolsuzluğu yaptığı ileri sürüldü. FIFA Menajeri MArco Kırdemir, konuyla ilgili İspanyol basınına yaptığı açıklamada bu transfer sürecinde Çinli menajerlerin yolsuzluk yaptığını iddia etti.
 

Marco Kırdemir'den Ersan Gülüm'ün Çin'e transferinde menajer komisyonunda yolsuzluk iddiası


"3,6 MİLYON EURO KOMİSYON ALINDI"

İspanyol basınına konuşan Marco Kırdemir, "Ersan'ın Çin'e transferinden önce Çinli iki menajer benim aracılığımla Ersan'a ulaştı. Ersan'ın menajeri olmadığı için bu konuda transferi benim yapmama onay verdi. Fakat alacağım komisyonun yarısını babasına vermemi söyledi. Ben de kabul ettim. Ardından Çinli menajerler beni devre dışı bırakarak doğrudan Ersan'ın babasıyla iletişime geçtiler. Aldıkları 3,6 milyon Euro'luk komisyonun 1,8 milyon Euro'sunu Ersan'ın babası İhsan Gülüm'e verdiler. Ben hiçbir şey alamadım." ifadelerini kullandı.
Marco Kırdemir, konuyla ilgili TFF'ye başvuru yaptığını ve olayın incelenerek araştırılacağını da sözlerine ekledi.
 

Ersan Gülüm kimdir? Ersan Gülüm transfermarkt


29 yaşındaki Ersan Gülüm, kariyerine Hume City takımında başladı. 2006'da Manisaspor'a transfer olan futbolcu, ardından Elazığspor ve Adanaspor'a geçti. Adana'da gösterdiği başarılı performans sonrası Beşiktaş'a transfer olan Ersan Gülüm, siyah beyazlılarda başarılı bir perfromans sergiledi. 2016'da 7 milyon Euro karşılığında Çin takımlarından Hebei China Fortune'a giden başarılı savunmacı, burada beklentileri karşılayamadı.

Ersan Gülüm'ün transfermarkt verilerine göre mevcut piyasa değeri 2,8 milyon Euro.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)