comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ersan Gülüm yeniden Beşiktaş'a mı dönüyor?

09 Ocak 2017, Pazartesi 21:07
Ersan Gülüm yeniden Beşiktaş'a mı dönüyor?

Beşiktaş'ın ara transfer döneminde eski futbolcusu Ersan Gülüm'ü kiralık olarak kadroya katacağı edildi. Ersan Gülüm, Beşiktaş'a transferi hakkında açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş'tan sürpriz transfer harekatı! Siyah beyazlıların geçtiğimiz sezon 7 milyon euro bonservis karşılığında Çin'in Hebei Fortune takımına sattığı Ersan Gülüm'ü kiralık olarak kadroya katmak istediği iddia edilirken, tecrübeli futbolcu gelişmeler hakkında NTV Spor'a konuştu. 


Ersan Gülüm'den Beşiktaş transfer açıklaması


Beşiktaş'ın ara transfer döneminde kiralık olarak kadrosuna katacağı ve bu doğrultuda görüşmelerini sürdürdüğü iddia edilen Ersan Gülüm, yaşanan gelişmeler hakkında NTV Spor'a konuştu. 

Ersan Gülüm, "Beşiktaş'tan böyle bir istek gelince mutlu oldum. Tabi ki yeniden kulübümde oynamak isterim. Ne kadar Beşiktaşlı olduğumu herkesin bildiğini düşünüyorum. Şu anda görüşmeler devam ediyor. Henüz netlik kazanmadı ama önümüzdeki günlerde Beşiktaş'a dönebilirim." ifadelerini kullandı. 
Geçtiğimiz sezon Ocak ayında Çin'in Hebei Fortune takımına 7 milyon euro bonservis bedeliyle transfer olan Ersan Gülüm, 24 lig maçına çıktı ve 2 gol kaydetti. 6 sezon Beşiktaş forması giyen Ersan Gülüm, geçtiğimiz yıl devre arasında Çin'e transfer olmadan önce siyah beyazlılarda Spor Toto Süper Lig'de 14 maça çıkmıştı. 
 

FutbolArena Ersan Gülüm'ün Beşiktaş'a dönmek istemesinin sebebine ulaştı


Beşiktaş'ın geçen sezon 7 milyon Euro karşılığında Çin'in Hebei China Fortune takımına sattığı Ersan Gülüm, dönüş yolunda. Oyuncu, Beşiktaş'a dönmek için haber yolladı ve kulübün kararını bekliyor.

FutbolArena'nın ulaştığı bilgilere göre Ersan'da yaşanan bu sıcak gelişmenin arkasındaysa Hebei China Fortune'nın Ersan'ı düşünmemesi var.

Çin kulübü, geçen yıl 7 milyon Euro verip aldığı Ersan Gülüm'e 'Bu sene takımda seni düşünmüyoruz' dedi. Bu karar üzerine Ersan Gülüm, Beşiktaş'a kiralık dönmek için haber yolladı.

Eğer Beşiktaş, Ersan'ı kiralarsa aradaki para farkını Hebei China Fortune ödemeye devam edecek.  Milli futbolcu, Hebei China Fortune ile geçen yıl yıllığı 4 milyon Euro'dan 3 sezonluk anlaşmaya imza atmıştı.
 

Ersan Gülüm'ün Beşiktaş'a transferi Şenol Güneş'e sorulacak


Siyah beyazlıların ara transfer döneminde kadrosuna katmak için harekete geçtiği eski futbolcusu Ersan Gülüm için yönetim, yarın Şenol Güneş'e bu transferi kiralık ya da satılık olarak isteyip istemediğini soracak. Şenol Güneş'in onay vermesi halinde görüşmeleri hızlandıracak olan yönetim bu transferi bitirecek: 

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)