comScore

Kayserispor Kayserispor

Erol Bedir'den iddialı açıklama

27 Ocak 2017, Cuma 14:59
Erol Bedir'den iddialı açıklama

Kayserispor'un yeni başkanı Erol Bedir açıklamalarda bulundu. Son dakika Kayserispor haberleri.

FutbolArena - Kayserispor'un çiçeği burnunda başkanı Erol Bedir, kulübün resmi internet sitesinden önemli açıklamalarda bulundu.

Sarı-kırmızılı takımın Başkanı Erol Bedir, büyük zorluklara rağmen 9 transfer gerçekleştirdiklerini ifade ederek şu açıklamalarda bulundu:

"Fahri başkanlarımız, belediye başkanlarımız ve Kayserispor' un içinde bulunduğu durum nedeniyle kaygı duyan şehrimizin diğer kurum ve kuruluş yöneticileri tarafından 03.01.2017 tarihinde KAYSERSPOR için acil çalışmalar yapmak üzere fahri olarak göreve davet edildim.

İlk iş olarak, o zamanki yönetimden yasal vekaletname alarak kulübümüzün içerisinde bulunduğu maddi-manevi ve sportif anlamadaki problemlerini tespit ve çözüm çalışmalarına başladık.

Bu çalışmalar sonucu; 20 gün gibi kısa bir süre içerisinde;önce takımın başına teknik direktör olarak Sergen YALÇIN'ı getirdik. Hocamızın istediği bütün oyuncuları (her türlü zorluğa rağmen) takımda tuttuk. Federasyonda bulunan ve kaldırılması mucize olarak kabul edilen "Transfer yasağı"nı çok zorlu bir çalışma sonucu aştık ve takımımızı 2. yarıda daha yukarıya taşıyabilecek çok ciddi 9 oyuncu takviyesi yaptık.

Bu takviyelerin birkaçıyla çıktığımız deplasmanda oynadığımız 2.yarının ilk maçında Akhisar Belediyespor'la berabere kaldık,ancak galibiyeti kaçıran taraf olduk ve ilerisi için umudumuz iyice arttı."

BEDİR'DEN KUPA DEĞERLENDİRMESİ

Ziraat Türkiye Kupası'nda Kayserispor'un son 16'ya kalmasını da değerlendiren başkan Erol Bedir, "Fahri olarak görev yaptığımız 20 gün boyunca çok yoğun,çok meşakkatli ve  neredeyse hastamıza-cenazemize zaman ayırmadan KAYSERİSPOR düşüncesiyle yattık, onunla uyandık. Dün, 26 ocak perşembe günü yapmış olduğumuz olağanüstü genel kurulumuzla da şahsım ve ekibimi, üyelerimizin oy birliği ile resmi olarak göreve getirildik. Akşam oynadığımız BEŞİKTAŞ maçı sonunda Ziraat Türkiye kupasında son 16 ya kalıp, Gençlerbirliği ile eşleştik. Akşamki oyunun en önemli tarafı futbolcularımız ve taraftarlarımızın iştah ve arzularının üst seviyede olmasıydı." şeklinde konuştu. 

KONGREYE YOĞUN KATILIM 

Sarı-kırmızılı takımın Başkanı Erol Bedir, dün gerçekleşen olağanüstü kongreye yoğun bir katılımın olduğunu söylerek şu ifadelere yer verdi:

"Genel kurulumuzun dikkat çeken yanı ise; yaşlı-genç, taraflı-tarafsız her KAYSERİSPOR sevdalısının kabul ettiği gibi, KAYSERİSPOR'un hatırlanan hiçbir genel kurulu bu kadar katılımı yüksek,bu kadar nezih ve bu kadar şehir-taraftar-yönetim-medya ittifakına sahne olmadığıydı.Müthiş bir kenetlenme,yeni yönetime üst düzey güven ve artık 30-40 kişiyle yapılan üzücü genel kurulların yerini binlerle ifade edebileceğimiz toplantıların alacağı sinyali mevcuttu. Ki  bu durum,şahsımın da yıllardır seslendirdiği başarı için olması gereken durumdu."

FENERBAHÇE MAÇINA DAVET

Spor Toto Süper Ligin 19. haftasında Fenerbahçe'yi konuk edeceklerini dile getiren Başkan Erol Bedir bu maçın hayati önem taşıdığını belirterek taraftarları maça davet etti.

"Pazar günü saat 19.00 da sahamızda-evimizde-Kadir has stadında oynayacağımız FENERBAHÇE maçından bahsetmek istiyorum.

Sevgili  taraftarlar, değerli hemşehrilerimiz;

Bu hafta sonu oynayacağımız maç, her anlamda diriliş,altta kalmayı kabullenmeyiş ve şehir olarak takımımıza en üst düzey sahip çıkacağımız ilk müsabakamız olacaktır. Stadı 1 koltuk bile boş bırakmadan doldurmalı; küfürsüz, hakaretsiz ve etik olmayan hiçbir davranışta bulunmaksızın slogan, tezahürat ve takımımıza yapacağınız değişik desteklerle misafir takımın nereye geldiğini anlatmamız gerekecektir. Bu ve benzer destekler bundan sonra da iç-dış saha fark etmeden devam etmelidir. Hele hele (puan olarak mevcut konumumuz nedeniyle) kendi sahamızda asla puan kaybetmemeliyiz. Misafir takımlar Kadir Has stadına tatile değil, "Bu staddan bir an önce nasıl çıkarız?" endişesi içinde gelmelidir.

Pazar günü yapacağımız ve 3 puanla ayrılacağımıza inandığımız maça davetimle birlikte; 26.01.2017 tarihinde yapmış olduğumuz olağanüstü genel kurulda şahsıma ve yönetimime verdikleri destek, duydukları güven ve hiç olmadık şekildeki katılımları nedeniyle, Fahri başkanlarımız; Sayın Bakanımız Mehmet ÖZHASEKİ; Sayın Valimiz Süleyman KAMÇI, Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mustafa ÇELİK, diğer belediye başkanlarımız, genel kurul üyelerimiz, değerli hemşerilerimiz, sevgili taraftarlarımız ve destek konusunda ittifak etmiş medya mensuplarımıza teşekkürlerimi iletiyorum."


Selen Yakıcı İle Top 5 (27 Ekim 2020)