comScore

Erman Toroğlu'ndan Milli Takım iddiası

27 Haziran 2016, Pazartesi 15:01
Erman Toroğlu'ndan Milli Takım iddiası

Spor yazarı Erman Toroğlu, Milli Takım'a seçilen futbolcularla ilgili menajerlerin etkisi olduğunu ima etti.

FutbolArena - EURO 2016'ya veda eden Milli Takım ile ilgili prim krizinden sonra şimdi de kadroya alınan oyuncuların menajerlerle ilgisi olup olmadığı gündeme geldi. Fotomaç Gazetesi yazarlarından Erman Toroğlu, konuyla ilgili kaleme aldığı yazıda olay yaratacak imalarda bulundu.

İşte Toroğlu'nun yazısından bir bölüm;
"Milli Takım, oynamayan futbolcuların çoğunlukta olduğu bir takımdı.
Onun için de başarısız olması doğaldı. Peki bunu da halledecek kimdi? Fatih Terim... Niye? Gökhan Töre'nin silah olayı çıktı ve bu uzadı. Bundan en büyük zararı da Milli Takım gördü. Ağır davranıldığı için Ömer Toprak, "Gökhan Töre varsa ben gelmem" açıklaması yaptı. Fatih Hoca bu olayı çözemedi. "Stoperim yok" dedi Mehmet Topal'ı yerinden etti..

Böyle olunca da hem Mehmet Topal'ı oynattığı yerden verim alamadı hem de Topal oynadığı yerde istenilen verimi veremedi.
Peki alternatif var mıydı? Ömer Toprak... Peki bu işi yurt içinden çözemez miydik? Çözerdik. Başakşehir'de Yalçın diye bir çocuk var. Bu çocuk oynarsa arkasında da alıştığı bir kaleci var. Ama çağrılmıyor bile.
O zaman milli takıma çağrılanlarda menajerler çok etkili oluyorlar mı? Milli Takıma gitmek için belli menajerlerin safına mı geçmek lazım? Herkes bir şeyler söylüyor, kimsenin ağzı torba değil. Bunların da açıklığa kavuşturulması gerekir.."

FutbolArena Haber Turu (19 Şubat 2020)