comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Erman Toroğlu'ndan Kasımpaşa vurgusu

20 Eylül 2016, Salı 09:32
Erman Toroğlu'ndan Kasımpaşa vurgusu

“Kasımpaşa, aynen Galatasaray'ın oynadığı Rizespor gibi. Rize ile Kasımpaşa'yı karşılaştırdığımızda Rize, Kasımpaşa'ya göre bir tık önde. Yani gösterdikleri görüntülere göre, Kasımpaşa ligde işini bitirmiş, okeye dönüyor.”

FutbolArena - Fenerbahçe'nin Kasımpaşa maçı değerlendirmesini yazan Erman Toroğlu, ligin genel bir özetini de yapttı.

İşte Toroğlu'nun Sabah'ta yer alan “Kasımpaşa çok büyük bir şanstı” başlıklı yazısından bazı tespitler:

 

1 - Fenerbahçe kimle oynadı? Kasımpaşa, aynen Galatasaray'ın oynadığı Rizespor gibi. Rize ile Kasımpaşa'yı karşılaştırdığımızda Rize, Kasımpaşa'ya göre bir tık önde. Yani gösterdikleri görüntülere göre, Kasımpaşa ligde işini bitirmiş, okeye dönüyor. Uzatmaları oynuyor. Rizespor bir şeyler yapabilirse belki kalır. Galatasaray böyle bir takıma karşı oynadı, yendiler hava yaptılar. Şimdi de Fenerbahçe böyle bir takıma karşı oynadı. Bu skora sakın aldanmasınlar. Aynen Galatasaray gibi.

2- Fenerbahçe'de olaylar yine aynı, bireysel. Futbolcular tek tek bir şeyler yaparsa rakip karşısında pozisyon yakalayabiliyorlar. Kombine çalışılmış bir şey yok. Ama sarı-lacivertlilerde şu var... Geçen maçlara göre daha istekliler.
3- Şöyle bir bakıyorsunuz sıralamaya, Başakşehir, Beşiktaş, Galatasaray, Osmanlı, Bursa, Konya... Fenerbahçe de buraya girecek. Biraz tuz biraz biber diyelim 8 takım oluyor. Peki buyurun buraya başka sokacak takımınız var mı? 

4- Trabzon, Neyzen'in sazı gibi. Ne ses çıkaracağı belli değil. O yüzden ona bir şey diyemiyorum. Bunların arasında Karabük var çok iyi mücadele ediyor, maçı bırakmıyor, resmen kavga ediyor. Onun için de sempatik geliyor.

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.