comScore

Galatasaray Galatasaray

Erman Toroğlu'ndan Igor Tudor'a: 'Kiralık katil'

18 Şubat 2017, Cumartesi 22:50
Erman Toroğlu'ndan Igor Tudor'a: 'Kiralık katil'

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Igor Tudor'un, Bruma'yı Rizespor maçının kadrosuna almamasıyla ilgili olarak gündem yaratacak sözler sarfetti. 

FutbolArena - Galatasaray'da teknik direktör Igor Tudor'un, Bruma'yı Rizespor maçının kadrosuna almamasıyla alakalı olarak Erman Toroğlu'ndan son derece çarpıcı bir yorum geldi. 


Erman Toroğlu'ndan Tudor'un Bruma'yı kadro dışı bırakması hakkında olay sözler


Rizespor - Galatasaray maçının ardından A Spor'da konuşan Erman Toroğlu, Tudor'un Bruma'yı kadroya almayışının sadece bir teknik direktör kararı olmadığını iddia etti. 

"TUDOR'U KİRALIK KATİL OLARAK KULLANACAKLAR"
"Galatasaray yönetini acemi bir yönetim. Abuk sabuk işler yapıyorlar. Otorite boşluğu var. Tudor'u da otoriter diye getirdiler. Bu adamın yaşı 38 ve otoriter de olabilir. Ancak Tudor gelir gelmez ikinci antrenmandan sonra Bruma'yı, Rizespor'a getirmiyorsa bu teknik direktörün tek başına aldığı karar değildir. Mecazi manada söylüyorum, bu teknik direktör kiralık katil olarak kullanacak. Bunun biri Fener'de kullanıldı. Emre'yi gönderen kimdi? Terraneo'yu kullandılar ve sonra onu gönderdiler. O yüzden "Bruma'yı nereden tanıyorsun? Neyini biliyorsun veya bilmiyorsun?"

"FUTBOLCUYA ÖYLE DERS VEREMEZSİN"

"Futbolcuya dersi öyle veremezsin. Dersi takıma veremezsin. Dersi futbolcuya verirsin. Ancak futbolcuyu kadro dışı bırakarak ders veremezsin. Sana bir ahlaksızlık yapmamışsa tabi... Bu dersi öyle veremezsin. Bruma tek başına maç alabilecek bir oyuncu. Bugün belki 60'tan sonra oyuna alırdın, 11'e almazdın. Yine yamulturdun. Senin elinde Bruma. İster çakarsın, öpersin. Burada takımın menfaati önemli. Senin elinde çünkü Bruma."

"TUDOR'A DİYORLAR NE HOCA DİYE... NE OLDU?"

"Şimdi diyorlar Tudor'a. Vaay ne baba hoca! Bruma'yı attı dışarı. Ne oldu bugün? Rizespor takım mı? Galatasaray takım mı peki? Değil. Birçok oyuncu sahte oynuyor. Başta Selçuk. İlk yarı yeni antrenörle falan biraz bastılar ama 60'tan sonra yine bıraktılar. Takımda birçok oyuncu sahte oynuyor. Bugün kaybedilen 2 puanın önemi o kadar büyük ki. Ara açılıyor ara."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)