comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Erman Toroğlu'ndan Aykut Kocaman'a hakem tepkisi: 'Sahtelik..'

14 Ocak 2017, Cumartesi 22:22
Erman Toroğlu'ndan Aykut Kocaman'a hakem tepkisi: 'Sahtelik..'

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın, Galatasaray maçı sonrası hakemler hakkındaki sözlerine Erman Toroğlu'ndan farklı bir tepki geldi. 

FutbolArena - Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın, Galatasaray maçı sonrası Mete Kalkavan'ı eleştirmesi ve son haftalardaki hakem hatalarıyla ilgili "Bu ülkede yan yollardan gitmek lazım." sözlerine Erman Toroğlu'ndan farklı bir tepki geldi. 
 

Erman Toroğlu'ndan Aykut Kocaman'ın hakem sözlerine tepki


Aykut Kocaman'ın sözlerinin normal şartlarda doğru olduğunu söyleyen Toroğlu, buna rağmen Kocaman'ın Konyaspor ve Fenerbahçe'de bambaşka konuşmasının bir sahtelik olduğuna değindi. 

Atiker Konyaspor - Galatasaray maçının ardından A Spor'da konuşan Erman Toroğlu, Aykut Kocaman'ın sözlerine şu şekilde yanıt verdi: 
"Aykut Kocaman kime diyor? Bak şimdi. Konya'da stattayım, eski stattayım. Çatıdayım. Konya-Fener maçı. Anelka elle gol attı. Konyaspor Teknik Direktörü Aykut, maçtan sonra beyanat. Bu dakikadan sonra antrenörlüğü bırakmak istiyorum dedi. Güzel! Aynı Aykut Fenerbahçe'yi çalıştırırken yine elle gol atıldı ama ses çıkmadı. Ya şimdi konuş, ya da ebediyete kadar sus! İşine gelince konuşma. Bir gün orada, bir gün burada antrenörlük yapıyorsun. Böyle olmaz!"


Aykut Kocaman'ın Galatasaray maçı sonrası hakemlere sert tepkisi


Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise Galatasaray maçının ardından son haftalarda birçok hakem hatasına maruz kaldıklarını söyleyerek bu duruma büyük tepki gösterdi. 

Kocaman, "Galatasaray'ı maçta rahatlatan durup dururken oyuncumuzu atan Mete Kalkavan oldu. Biz hakemlere saygı gösteriyoruz ve gösterdiğimiz saygının 10'da birini istiyoruz. Fahiş hatalar oluyor. Çalışıyoruz, çabalıyoruz. Bugün 120 km koşmuşuz. Yaklaşık 25 dk. 10 kişi oynayan takım. Bu kadar çalışan bir grup var ama olmuyor. Olmuyor, olmuyor! Sadece bize değil. Bizim ülkemizin kaderi ya da kadersizliği bu. Doğru çalışarak olmuyor işte. Hep yan yollardan gitmeyi öğrenmek lazım. Çelme takmayı öğrenmek lazım." diye konuştu. 
 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)