comScore

Galatasaray Galatasaray

Erman Toroğlu: 'Ufak atacaksın kuşlara yem olacak'

23 Ekim 2016, Pazar 09:51
Erman Toroğlu: 'Ufak atacaksın kuşlara yem olacak'

Spor yorumcusu Erman Toroğlu, Galatasaray'ın Trabzonspor karşısında sergilediği oyunu değerlendirdi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında Galatasaray sahasında Trabzonspor'a 1-0 mağlup oldu. Spor yorumcusu Erman Toroğlu, sarı kırmızılı takımın sergilediği performansı değerlendirdi.

İşte Erman Toroğlu'nun Fotomaç Gazetesi'ndeki yazısından bir bölüm:
Galatasaraylılar '5 atarız' diyordu. Ufak atacaksın kuşlara yem olacak. Trabzon'a ilaç oldu.

Maçın başından sonuna kadar Trabzonspor'un bir oyun planı vardı. Zorunlu değişikliklerle bazı şeyleri tam yapamadılar. Zaten takım tertibinde zorlanıyorlar. Böyle bir takıma karşı Galatasaray ne yaptı? Galatasaray'ın oyun planı neydi? Eğer anlayan varsa gelsin bana anlatsın. Galatasaray'ın sezon başından beri oyun planı isimli oyuncularının şahsi becerilerine kalmış. Bruma getirecek, Tolga Ciğerci mücadele edip koşacak, Selçuk, Sneijder verilen topları yiyecekler.

Bakınız Galatasaray'ın topla oynama oranı fazla. İyi fazla da topla nereye oynuyor Galatasaraylı futbolcular. Ya geriye ya yana. Araya top sokan var mı! Dün gece Galatasaray takımında futbol oynayan iki oyuncu var. Birisi Bruma, diğeri Tolga. Peki diğerleri ne yaptılar. Trabzonspor takımı bu sezonun en rahat futbolunu oynadı. Bakınız fazla hücum yemeleri hiç önemli değil. Arka tarafı sıkıştırdılar. Bruma'ya ikili üçlü müdahale yaptılar, işi bitirdiler. Bruma da bir yere kadar, birini geçiyor ikinciye takılıyor, ikinciyi geçiyor üçüncüye takılıyor. Yardım eden yok. Dün Podolski de kaçak dövüştü. Galatasaray neredeyse iki hücumcu daha alsa yine bu maçı kazanamazdı bu kafayla.

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.