comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Erman Toroğlu: 'Son iki yılın en iyi Fenerbahçe'si'

30 Eylül 2016, Cuma 09:47
Erman Toroğlu: 'Son iki yılın en iyi Fenerbahçe'si'

Fenerbahçe'nin Feyenoord karşısında aldığı galibiyet ve sergilediği oyun alkış topladı.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi'nde Feyenoord karşısında 1-0 kazanan Fenerbahçe sergilediği oyunla da otoritelerden alkış topluyor. Fotomaç Gazetesi yazarı Erman Toroğlu, Fenerbahçe'nin son 2 sezondaki en iyi futbolunu oynadığını dile getirdi.

İşte Toroğlu'nun yazısından bir bölüm:
"Dün geceki 60 dakika son iki yıldaki en iyi Fenerbahçe bence… Arkayı ve ortayı kalabalık tutup, kontratakla gittiler. Kontrataklarla gittiklerinde Emenike ve Sow'u yalnız bırakmadılar.
Hem orta dörtlüden, hatta arka dörtlünün iki yanından takviyelerle geldiler.
Çok da doğru futbol oynadılar.
60'tan sonra fizik hastalığı kendini göstermeye başladı. Bu da normal.

Çünkü giden teknik direktör çok farklı işler yapıyordu. Bu Fenerbahçe bundan sonra kötü gitmez. Sebebi ne? Bu teknik direktör klasik 11'i bulma yolunda hızla ilerliyor. Bakınız, Türkiye'de bir son moda çıktı; rotasyon diye… Neymiş efendim lig maçı varmış, Avrupa kupası varmış, kupası varmış. Geçiniz beyler! Bir takımın klasik 11'i vardır. O 11 çıkar oynar, iyi oynayamayan veya sakatlanan olursa kenara gelir yerine başkası girer. Aynı kalitede iki tane sağ bek, aynı kalitede iki tane sol bek, aynı kalitede iki tane orta saha gibi futbolda aptal aptal yorumlar olamaz. Birisi diğerine göre mutlak daha iyidir. Önce iyi olan oynar, duruma göre sonra öteki. Hani bir cümle vardır; Herkes rütbesini bilecek.

Öyle rotasyon, motasyon derseniz sonra olursunuz patatesyon!."

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.