comScore

Galatasaray Galatasaray

Erman Toroğlu: 'İlhan Cavcav'a para ver, kendini bile satar'

09 Ocak 2017, Pazartesi 00:26
Erman Toroğlu: 'İlhan Cavcav'a para ver, kendini bile satar'

Erman Toroğlu, canlı yayında Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav için 'Para ver, kendini bile satar' yorumununda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray'ın istediği Gençlerbirliği oyuncusu Ahmet Çalık için talep edilen yüksek bonservis rakamları gündem yaratmaya devam ediyor.

A Spor canlı yayınında Ahmet Çalık - Galatasaray pazarlığını yorumlayan Erman Toroğlu, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav için 'Para ver, kendini bile satar' yorumununda bulundu.
'BEYANATI VAR'

Erman Toroğlu açıklamasında, "İlhan abime para ver, kendini bile satar. Çünkü dedi ki bir gün, beyanatı var. Arkadaş dedi, benim kulübüme para verin, ben kendimi bile satarım. Bunu canlı yayında söyledi. Bana para verin, kulübün menfaati varsa kendimi de satarım dedi. İlhan abi profesyonel bakar. Ahmet Çalık şu anda milli takımda yedek. Galatasaray'a gelirse 7-8 maç iyi oynadı mı milli takımda banko. Ahmet Çalık'ı beğenmem için çıplak 25-30 maçını izlemem lazım. Şu anda et mi tavuk mu olduğunu söyleyemem." ifadelerini kullandı.
 

Gençlerbirliği'nden Ahmet Çalık ve Galatasaray transferi açıklaması


Galatasaray'ın kadrosunu katmak istediği Ahmet Çalık için yapılan görüşmelerden henüz olumlu sonuç çıkmadı. Ahmet Çalık'a karşılık 5 milyon Euro isteyen Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, indirime gitti ancak taraftar yine de anlaşamadı.

Nazifoğlu'nun bu açıklamasının ardından FutbolArena'ya konuşan Gençlerbirliği Basın ve Medyadan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Koç, “İlhan Cavcav, Galatasaray Başkanı'na Ahmet Çalık için şartlarını iletti. Ahmet Çalık, yetiştirdiğimiz ve çok önem verdiğimiz bir futbolcu. Transferde önünü kesmek gibi bir amacımız yok. Ancak şartların oluşması gerekiyor” dedi.

Ahmet Çalık'ı önünü kesmek gibi bir durumları olmadığını anlatan Koç, “bonservis bedeli olarak 5 milyon Euro'nun altında konuşulduğunu biliyorum. Son görüşmelerde yer almadım ama biz kulüp olarak Ahmet Çalık gider ya da kalırsa planımızı ona göre yaptık. Galatasaray taleplerimize evet derse Ahmet Çalık'ı yollarız. Top artık Galatasaray'da” diye konuştu.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)