comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Erkan Zengin'in Tarık Çamdal şaşkınlığı

04 Ocak 2017, Çarşamba 17:22
Erkan Zengin'in Tarık Çamdal şaşkınlığı

Eskişehirspor'un İsveç asıllı oyuncusu Erkan Zengin açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Eskişehirspor'lu Erkan Zengin AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Ligde aldıkları ceza nedeniyle liderlikten olduklarını belirten Erkan Zengin "Ne olursa olsun inşallah hedefimize ulaşacağız. Oyuncu almayacağız, elimizdeki oyuncularla inşallah şampiyon olacağız. Ligdeki en ciddi rakiplerimiz olarak Göztepe ve Sivasspor'u görüyorum." dedi.
 

Erkan Zengin'den Eskişehirspor açıklaması


Eskişehirspor için taraftar desteğinin çok önemli olduğunu ifade eden Erkan Zengin "Futbolcularımız seyircisiz oynayamıyor. Transfer yapamıyoruz, yeni stadımız ve onların gücüyle hedefimize doğru gidebiliriz. Taraftarımız olmazsa şampiyon olamayız. Hem stat hem seyircimiz bu yarışta bizim için çok önemli." diye konuştu.
TARIK CAMDAL'A ŞAŞIRDIM

Tarık çamdal'ı uzun yıllardır tanıdığını ve Galatasaray'da fazla forma şansı bulamamasına şaşırdığını belirten Zengin  "O inanılmaz bir çocuk. Tarık'ın Galatasaray'da oynayamamasına şaşırdım. Bundan sonra inşallah ya Galatasaray'a döner ya da Eskişehirspor'da kalır. Eskişehirspor'un bundan sonra Tarık'ı bırakacağını düşünmüyorum. Henüz 25 yaşında, inşallah uzun yıllar futbol oynar. Galatasaray'da öz güveni düşmüştü, o yüzden oynayamadığını düşünüyorum. Tarık çok iyi bir futbolcu, bundan sonra da milli takıma da çok yararı olur diye düşünüyorum." dedi.

TRABZONSPOR'DA BASKI ÇOK!

Trabzonspor'da oynadığı dönemde kendinin ve takımın üzerinde büyük bir taraftar baskınının olduğunu vurgulayan Zengin Trabzon'da futbolcuların üzerinde büyük bir taraftar baskısı olduğunu vurgulayan Erkan Zengin, "Bütün büyük takımlarda olur ama özellikle Trabzon'da insanlar o kadar çok futbolu seviyor ki çok odaklanmışlar, bu da futbolcuya ekstra bir baskı getiriyor. Bundan dolayı her zaman futbolcular maça çıkarken bir stres içinde. Bunu aşsalar Trabzonspor çok iyi yerlere gelecektir ama bunu bir türlü aşamıyorlar." şeklinde konuştu.

HERKES BURAK VE SELÇUK DEĞİL!

Trabzonspor'da eleştirilere maruz kalan Mustafa Yumlu'ya taraftarların sahip çıkması gerektiğini söyleyen Erkan Zengin " Onlar Trabzonspor'un çocuğu, maça ayrı bir heyecanla çıkıyorlar. Onlar hata yaptığında, taraftar protesto ederse hiçbir şey olmaz. Bu bir örnek sadece. Yoksa inanılmaz futbolcular da geliyor. Anadolu kulüplerinin en iyi futbolcuları Trabzonspor'a transfer oluyor, orada niye yapamıyor? Bu baskıdan dolayı. Gece hayatı performansı düşürüyor derler ya orada o da yok. Trabzonspor'daki tek sorun baskı. Tamam Burak ile Selçuk Trabzonspor'da çok iyi işler başardı ama herkes Burak ve Selçuk olmuyor. Ersun hocanın futbol bilgisi ile Trabzonspor'un çok iyi işler yapması lazım. Belki yapacak da zaten ama önce baskıyı futbolculardan almaları gerekiyor." dedi.

BENİM MİLLİ TAKIMIN ESKİŞEHİRSPOR!

Eskişehirspor'u çok sevdiğini belirten Erkan Zengin Benim buraya transferimin milli takıma zarar vereceğini biliyordum. Bir alt lige indiğim, Eskişehirspor'a geldiğim için beni seçmeyeceklerini kadroya almayacaklarını söylediler. Bunu İsveç Milli Takımı'nın hocası ile de konuştum ama böyle bir karar aldılar. Bundan sonra benim milli takımım Eskişehirspor. Şu anda milli takımı düşünecek zamanım yok. Bütün zamanımı, her şeyimi Eskişehirspor'a verdim. Çağırırlar, çağırmazlar, şu an hiçbir şey umurumda değil. Üst lige çıkınca her yerde oynarım, sıkıntı yok." Erkan Zengin, Manchester United ile başarılı bir sezon geçiren yakın dostu Zlatan Ibrahimovic'in, "50 yaşına kadar futbol oynarım." açıklaması ile ilgili olarak ise "Zlatan'ın gittiği her takım şampiyon oluyor ya da o gol kralı oluyor. İbo'yu fazla konuşmaya gerek yok. Öylesine demiştir, 50 değil ama 5 sene daha rahat oynar. Vücut yapısı çok fit." dedi.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)