comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Erkan Zengin: ''Nisanda şampiyonuz''

08 Ekim 2016, Cumartesi 11:53
Erkan Zengin: ''Nisanda şampiyonuz''

Trabzonspor'dan ayrılan ve Süper Ligden birçok teklif almasına rağmen TFF 1.Lig ekiplerinden Eskişehirspor'a transfer olan Erkan Zengin eski takımını neden seçtiğini anlattı.
 

FutbolArena - Eskişehir'de çok güzel günler geçirdiğini ve Eskişehir'i unutamadığını belirten Erkan Zengin "5 sene Eskişehirspor'daydım. Öyle güzel günler yaşadım ki, her şey çok değerliydi benim için. Buradaki performansımla Trabzon'a transfer oldum. Yani beni ben yapan yer Eskişehir'dir. Buradan milli takıma kadar yükseldim. Bu şehrin bana ihtiyacı vardı bu sene. Bunu gerçekten hissettim. Evet, birçok takımdan değerli teklifler aldım. Kariyerimi farklı şekilde devam ettirebilirdim. Ancak Başkan Halil Ünal arayınca hiç bir ihtimali düşünmeden kabul ettim. Onunla ilişkimiz çok farklı. Baba oğul gibiyiz. Ona söz verdim ve geldim. Trabzon'da kazancım belliydi. Buraya gelirken maddi anlamda da büyük fedakarlık yaptım. Sonuçta her şey para değil. Tüm futbolcular bilir bunu. Para her zaman mutlu edemez insanı. Daha iyi şartlarda farklı yerlerde de olabilirdim ama Eskişehirspor deyince benim için akan sular durur." dedi.

Eskişehir'e Milli Takıma seçilememe riskini göze alarak geldiğini belirten Erkan Zengin "Lige çıktığımız an zaten Eskişehirspor'u herkes biliyor. Her zaman üst sıralara oynar. İşte bu yüzden önemli değil para. Milli takımı da ikinci plana koyarak geldim. Bu tercihi yaptıktan sonra beni milli takıma çağırmayacaklarını biliyordum, bekliyordum bunu. Eskişehirspor'la anlaştığımı duyduklarında zaten hemen beni aradılar. Hocayla görüştük. 'Neden bu lige gittin. Milli takıma çağrılman artık zorlaşacak. Oyuncuların hepsi Premier Lig'de oynuyorlar. Nasıl 1. Lig'e gidersin!' dedi. Benim verdiğim cevap da, 'Siz bilirsiniz, Eskişehirspor buna değer' oldu." ifadelerini kullandı.
Trabzonspor'un yaşadığı kötü süreçten de bahseden Erkan Zengin ''Trabzonspor'a farklı bir ortama geldim. Transferim herkesin bildiği üzere çok olaylı bir süreçle gerçekleşti. Durum böyle olunca taraftarlar ikiye bölündü. Sevenler oldu, sonradan sevenler oldu, sevmeyenler de vardı. Bunun üzerine takım da zor bir dönemdeydi. Kimsenin performansı beklentileri karşılamadı, yalnızca benim değil. Bir türlü takım olamadık. Takım olamayınca isim kim olursa olsun, olmuyor işte. Kimler geldi, kimler gitti. Olmuyor işte bir türlü. Başka şeylerin değişmesi lazım Trabzonspor'un başarılı olabilmesi için. Şu an bunları konuşmaya gerek yok. '' değerlendirmesinde bulundu.

IBRAHİMOVİC SAYGI DUYDU

Eskişehirspor'a transfer olurken İsveç Milli Takımında arkadaşı olan Zlatan İbrahimoviç ile konuuğunu aktaran Erkan Zengin "Zlatan'la da konuştuk Eskişehirspor'a transfer olurken... Seçimime saygı gösterdi. Gerçi onunla görüştüğümüzde futbolu neredeyse hiç konuşmayız. O gerçekten ayrı bir dünya, ona ulaşmak çok zor iş. Messi'yi bile bu kadar takip eden yoktur belki de dünya üzerinde. Onun gibi bir dostum olduğu için şanslıyım." dedi.

TFF 1.Lig'de yaşanan yayın konusunda değinen Erkan Zengin Şampiyonluk için iddialı konuştu Erkan Zengin yaptığı açıklamada "Yayın konusunun çözülmemesi hayal kırıklığı. Bir an önce bu konuya bir çare bulunması lazım. Ailelerimiz bile izleyemiyor bizi. Bundan daha büyük bir sorun olabilir mi! Lige gelince; herkes burası için, 'Şampiyon olmak çok zor' yorumları yapıyor. Ancak ben buna katılmıyorum. Pas yaparak oynarsan bu ligde bitime 7-8 hafta kala bile şampiyon olabilirsin. Öyle bir takıma sahibiz biz. Şu an sezona yepyeni bir takım olarak başladık. Taraftarımızın olmaması en büyük sıkıntımız oldu. Başkan, yönetim yeni. Biz yine de zirve yarışındayız. Takım oturunca farkımızı herkes görecek. Nisan'da şampiyonluğu kutlamak istiyoruz" şeklinde konuştu. 
 

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.