comScore

İnegölspor İnegölspor

Ergün Penbe: "Tudor'un üzerinde baskı olacaktır"

15 Şubat 2017, Çarşamba 16:22
Ergün Penbe:

Galatasaray'ın eski oyuncularından Ergün Penbe, Igor Tudor ile ilgili konuştu.

FutbolArena - Spor Toto 2. Lig ekiplerinden İnegölspor'u çalıştıran teknik direktör Ergün Penbe, Galatasaray'ın anlaşma sağladığı Igor Tudor hakkında açıklamalarda bulundu. Penbe, Tudor'un Anadolu'da rahat olduğunu ve Galatasaray'da baskıya karşı da mücadele edeceğini söyledi.

AA'da yer alan habere göre; Futbolculuk döneminde Galatasaray'da forma giyen Ergün Penbe, Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesinde düzenlenen panelde öğrencilerle bir araya geldi.
 

Ergün Penbe'den Igor Tudor yorumu


Bir öğrencinin, "Igor Tudor'un Galatasaray ile anlaşmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine Penbe, Hırvat teknik adamın işinin zor olduğunu belirterek, "Tudor'dan beklentimiz iyi şeyler tabii ki. Büyük camiaları yönetmek, futbolcuları yönetmek çok zordur. Kaldı ki şu dönemde Galatasaray'daki oyun yapısına da baktığınız zaman hoca olmak da gerçekten çok zor. Ne yapar bilmiyoruz." diye konuştu. 
Tudor'un üzerinde baskı olacağını ifade eden Penbe, şunları kaydetti:

"Ümidimiz Galatasaray'ı iyi yerlere getirmesi ama Anadolu kulübü ile Galatasaray çok farklıdır. Büyük takımların atmosferi çok farklı. Çünkü orada yazılı, görsel basını kaldırmak, seyirci baskısını kaldırmak inanılmaz zordur. Bu baskıyı kaldıranlar zaten iyi oyuncu oluyor, uzun yıllar o camialara hizmet ediyor. Tudor Anadolu'da rahattı. Tudor'un üzerindeki baskı çok daha farklı olacak, ağır olacak. Bu baskıları kaldırabilirse iyi şeyler yapacağını düşünüyorum."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)