comScore

Galatasaray Galatasaray

Ergin Ataman'dan taraftarlara çağrı - Galatasaray Haberleri

29 Nisan 2016, Cuma 16:20
Ergin Ataman'dan taraftarlara çağrı - Galatasaray Haberleri

Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı, Eurocup şampiyonluğunun ardından Türk Telekom Arena'da düzenlenen fotoğraf çekimine katıldı.

Galatasaray Odeabank Başantenörü Ergin Ataman, Kaptan Sinan Güler, Vladimir Micov, Stephane Lasme ve Blake Schilb'in Galatasaray.org'a yaptığı açıklamalar şu şekilde: 

Ergin Ataman: Şimdiden Herkes Kombinesini Alsın
Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımının Baş Antrenörü Ergin Ataman, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da düzenlenen fotoğraf çekimi sırasında Galatasaray.org'a Eurocup şampiyonluğunu değerlendirdi.
Galatasaray camiasının büyüklüğüne vurgu yapan Ergin Ataman, “Türk Telekom Arena her şeyden önce çok etkileyici bir futbol stadyumumuz. Bir kez daha hem ben hem oyuncularım ne kadar büyük bir kulüpte görev aldığımızın ve yaptığımız işin ne kadar önemli olduğunu gördük. Avrupa şampiyonluğunu böylesine bir kulübün müzesine getirmenin gurur içerisindeyiz.” dedi.

Önümüzdeki sezon Euroleague'de taraftarların desteğinin önemli olacağına değinen ve satışa çıkacak olan kombinelere ilgi beklediğini söyleyen Ergin Ataman, “Euroleague'in değişen formatında önümüzdeki sezon 30 haftalık bir normal sezon oynanacak. Sonra da Play-Off'lar oynanacak. Galatasaray minimum 40-45 maç Avrupa'nın dev takımlarıyla mücadele edecek. Final maçında maalesef herkesi tatmin edemedik. 100 bine yakın talep oldu ancak 10 bin kişi gelebildi. O yüzden benim tavsiyem, şimdiden herkes kombinesini alsın ki önümüzdeki sene bütün dev maçlarda yerini alsın hem de yönetime ve sponsorlara da bir mesaj vermiş olsun. Euroleague'de maneviyatın dışında maddi olarak da iyi bir takım kurulması için taraftarların büyük desteğine ihtiyacımız var.” şeklinde konuştu.
 
263991-haber

Sinan Güler: Mutlu ve Gururluyuz
Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımının kaptanı Sinan Güler, Ali Sami Yen Spor  Kompleksi Türk Telekom Arena'da düzenlenen fotoğraf çekimi sırasında Galatasaray.org'a Eurocup şampiyonluğunu değerlendirdi.

Eurocup şampiyonluğunun önemine vurgu yapan kaptan Sinan Güler, “Eurocup şampiyonluğu; hem kulüp olarak hem Ergin abinin sezon başında koyduğu en önemli hedeflerden biriydi. Biz de bunun içerisinde gösterdiğimiz mücadeleyle birlikte kupayı kazanınca çok daha mutlu ve gururluyuz. Bunu, taraftarlarımızın müthiş desteğiyle, Türk basketbol severlerin müthiş desteğiyle başarabilmiş olmak gerçekten mutluluk verici.” dedi.

Şampiyonluğun, kariyeri açısından önemli olduğunu söyleyen Sinan Güler, “Euroleague kısmını şu anda düşünmek çok da doğru olmaz çünkü baktığımızda Perşembe günü maç oynadık, Pazar günü lig serüvenine geri dönmemiz gerekiyor. Ama ben ki Euroleague kariyerime bir senelik ara vermiş biri olarak bir sene sonra kupayla beraber geri dönüyor olmak kariyerim adına müthiş mutluluk verici bir olay.” diye konuştu.
Galatasaray Basketbol organizasyonunda kenetlenme vurgusu yapan Kaptan Sinan Güler, “Bizim başarılı olmamımızı bizden daha çok isteyen bir taraftarımız var. Biz nasıl motiveysek, onlar on kat daha motive oluyorlar. Bunu her Abdi İpekçi'de oynadığımız maçlarda bize hissettirdiklerinden dolayı müteşekkiriz her şeyden önce. Aynı zamanda gelecek sezon Euroleague'in değişen sistemiyle başarılı olmamız adına taraftarın desteği her türlü şekilde artmalı. Burada sadece kombine alacak taraftar değil, kulübe destek olabilecek insanların da dahiliyeti çok önemli çünkü herkes taşın altına ne kadar elini sokarsa bizim de başarımız ona göre yükseliyor. Biz zaten hedeflerimiz doğrultusunda ne yapmamız gerektiğini az çok biliyoruz; önemli olan burada bu hedefe Galatasaray camiasındaki insanların ne kadar inanıyor ve bu inançlarını bize ne kadar hissettiriyor oldukları.” şeklinde sözlerini tamamladı.
 
263943-haber

Vladimir Micov: Eurocup Şampiyonluğu Özel Bir Başarıydı
Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımının yıldız oyuncularından Vladimir Micov, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da düzenlenen fotoğraf çekimi sırasında Galatasaray.org'a Eurocup şampiyonluğunu değerlendirdi.

Bu başarının özel bir başarı olduğuna değinen Vladimir Micov, güçlü bir rakibi geçip şampiyon olduklarına değinerek, “2015-16 Eurocup sezonunu şampiyon olarak tamamlayıp Euroleague'e doğrudan katılım hakkı elde ettik. Bu özel bir başarıydı bizim için. Birçok iyi takımlarla karşılaştık. Finalde ise Strasbourg'u geçip şampiyon olmayı bildik. Elbette Strasbourg büyük takım ve güçlü bir Baş Antrenörleri var. Oldukça rekabet dolu bir seri sonunda şampiyon olduğumuz için çok mutluyuz.” diye konuştu.
Galatasaray taraftarının etkisine de vurgu yapan Micov, “Galatasaray taraftarı Avrupa'nın en iyisi. Bunu Eurocup'ta oynadığımız Pınar Karşıyaka, Bayern Münih, Gran Canaria ve son olarak Strasbourg serisinde gördük. Onların önünde oynamak bizim için gurur verici. Gelecek sezon Euroleague'de mücadele edeceğiz ama şimdi odaklanmamız gereken nokta; lig maçları. Play-Off'lara kadar kalan maçlarımızı kazanıp normal sezonu iyi bir yerde tamamlamak istiyoruz.” şeklinde konuştu.
 
263894-haber

Stephane Lasme: Çok Büyük Bir Kulüpteyiz
Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımının yıldızlarından Stephane Lasme, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da düzenlenen fotoğraf çekimi sırasında Galatasaray.org'a Eurocup şampiyonluğunu değerlendirdi.
Galatasaray Basketbol organizasyonuna ve Galatasaray taraftarının büyüklüğüne değinen Stephane Lasme, “Eurocup'ı kazandıktan sonra burada, Türk Telekom Arena'da olmak iyi hissettiriyor. Galatasaray organizasyonu Euroleague'de olmayı hak ediyor. Büyük bir taraftarı olan çok büyük bir kulüpteyiz. Eğer Türkiye'den sadece bir kulüp Euroleague'de olacaksa; o Galatasaray olmalı.” şeklinde konuştu.

Blake Schilb: Taraftarlarımızla Birlikte Tarihe Geçecek Başarı Elde Ettik
Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımının yıldız oyuncularından Blake Schilb, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da düzenlenen fotoğraf çekimi sırasında Galatasaray.org'a Eurocup şampiyonluğunu değerlendirdi.

Tarihe geçecek bir başarı elde ettiklerini vurgulayan Blake Schilb, taraftarların da etkisine değinerek, “Şu anda Türk Telekom Arena'dayız. Burası inanılmaz bir atmosfere sahip. Taraftarlarımız Strasbourg maçını adeta futbol maçının atmosferine çevirmişti Abdi İpekçi Arena'yı. Çılgınca bir ortam vardı o gün ve tarihe geçecek bir başarıya imza attık taraftarlarımızla birlikte. Büyük bir maç yaşadık." diye konuştu.

Gelecek sezon Euroleague'de mücadele edeceklerini söyleyen Blake Schilb, “Galatasaray Basketbolu her zaman tarihsel olarak başarılara imza atmış bir kulüp ve seneye de Euroleague'de mücadele edeceğiz. Avrupa'da saygınlığı olan bir kulüp Galatasaray. Adım adım gitmemiz gerekiyor. Önce Eurocup'ı kazandık ve sırada Euroleague'de başarı elde etme zamanı.” dedi.

Takımca birlikte başarı elde ettiklerine değinen Blake Schilb, “Koç Ergin Ataman, kulüp organizasyonu ve takımla birlikte herkes başarılı bir noktaya geldik ama henüz hedeflerimiz bitmedi. Şimdi sırada Türkiye Ligi'ni birinci bitirip şampiyon olmak var. Biz ligi de kazanmak zorundayız.” şeklinde sözlerini tamamladı.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!