comScore

Galatasaray Galatasaray

Ergin Ataman'dan iddialara sert tepki

08 Şubat 2017, Çarşamba 19:43
Ergin Ataman'dan iddialara sert tepki

Galatasaray Odeabank koçu Ergin Ataman, basında yer bulan ayrılık haberlerine çok sert tepki gösterdi.

FutbolArena - Galatasaray, son Eurocup şampiyonu ünvanı ile katıldığı THY Euroleague'de hayal kırıklığı yarattı. Başarısızlığın faturasının Ergin Ataman'a kesildiği ve sezon sonu yolların ayrılacağı iddia edildi.
 

Ergin Ataman Galatasaray'dan ayrılacak mı?


Galatasaray Odeabank koçu Ergin Ataman, basında yer bulan ayrılık haberlerine çok sert tepki gösterdi.

'KİMSE BANA AYAR ÇEKEMEZ'
TRT Spor'a konuşan Ergin Ataman, "Sezonun bitimine 5 ay varken görevden alınma haberlerinin yapılması manidar. Bu iddia doğru da olabilir, bilemiyorum ben. Araştırılacak bir şeyim de yok, ben şu anda kendi takımımla meşgulüm. Kaldı ki profesyonellikte her şey geçerli. Kimse Ergin Ataman'ı sindiririz, ayar çekeriz gibi şeyler düşünmesin. Türkiye'de en son ayar çekilecek insanlardan bir tanesi benim. Bana ayar çekemezler." diye konuştu.

'BEN GALATASARAYLIYIM'

Ataman konuşmasının devamında "Şu da bir gerçek ki Galatasaray'da profesyonel olarak çok ciddi bir çalışma yapıyorum ben. Ama Galatasaray'dan profesyonel olarak ayrıldığım gün çok daha büyük bir Galatasaraylı olurum. Ben Galatasaraylıyım, Galatasaray kongre üyesiyim aynı zamanda; bir gün profesyonel olarak ayrılabilirim ama o gün Galatasaray'a hizmetim çok daha büyük yerlerde olur. Onun için bana ayar çekemezler, mutlaka bir kaynakları vardır." sözlerini sarf etti.

RİEKERİNK DE YOLCU İDDİASI

Sabah Gazetesi'nde Mehmet Özcan imzasıyla yayınlanan haberde "Basketbolda yaşanan hüsranın faturası takımın 5 yıllık koçu Ergin Ataman'a kesildi. Ataman yolcu. Türkiye Kupası'ndan elenen ve lider Beşiktaş'ın 5 puan gerisinde kalan Riekerink de valizlerini topluyor!" ifadeleri kullanılmıştı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)