comScore

Ergin Ataman'dan Ersan İlyasova'ya tepki

04 Ağustos 2017, Cuma 14:07
Ergin Ataman'dan Ersan İlyasova'ya tepki

Galatasaray'ın eski antrenörü Ergin Ataman, EuroBasket'e katılmayacağını açıklayan Ersan İlyasova'ya tepki gösterdi.

FutbolArena - A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın yıldızı Ersan İlyasova, EuroBasket 2017'de forma giymeyeceğini açıkladı. NBA'de geçirdiği sezonun ardından fiziksel olarak yorgun olduğunu ifade eden Ersan İlyasova şu açıklamayı yaptı:
 

Ersan İlyasova'dan EuroBasket açıklaması


2006 yılından bu yana Basketbol Milli Takım formasını gururla taşımaktayım. Takım arkadaşlarımla beraber birçok güzel başarıya imza attık. Ancak, bu sene çok yorucu bir sezon geçirdim ve NBA'de uzun süre belirsizliklerle dolu bir süreç geçirdim. Fiziken ve psikolojik olarak Milli Takımımıza katkı sağlayabilecek bir durumda değilim. Bu sebeplerden dolayı Milli Takıma katılamama ihtimalim hakkında Federasyonla son aylarda birçok görüşmemiz oldu. Bu vesileyle, üzülerek belirtmek isterim ki, bu yaz Milli Takımımızda yer alamayacağım. Milli Takımımızı bu şapmiyonada gönülden destekliyor ve takip ediyor olacağım."
 

Ergin Ataman'dan Ersan İlyasova'ya tepki


Galatasaray ve milli takımın eski antrenörü Ergin Ataman ise sosyal medya hesabından Ersan İlyasova'ya tepki gösterdi. Ergin Ataman, "Ersan her yıl aynı şeyi yapıyor. Onu yetiştiren ve NBA kapısını açan Türkiye'ye ayıp ediyor. Bizim de ayıbımız yeni Ersanlar yetiştirememiz" dedi.
 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)