comScore

Erdal Alkış, Sarıyer Kulübünde Başkanlığa Aday

27 Nisan 2018, Cuma 22:32
Erdal Alkış, Sarıyer Kulübünde Başkanlığa Aday

Sarıyer Kulübünün olağan genel kurulunda iş adamı Erdal Alkış başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu eski yöneticisi işadamı Erdal Alkış, yaptığı açıklama ile lacivert-beyazlı kulübün 13 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olağan kongresi öncesi başkan adaylığını duyurdu.


Erdal Alkış, Sarıyer Kulübü Başkan Adayı oldu


Alkış, "Mevcut başkanın tekrar aday olup olmayacağını bilmiyorum. Aday olsa da olmasa da şimdiden mevcut başkan ve olası diğer adaylara başarı diliyor, bu yarışın centilmence geçmesini temenni ediyorum. En azından bizim için Sarıyer Kulübüne yakışır şekilde centilmence bir yarış olacağının bilinmesini isterim." ifadelerini kullandı.

TFF 2. Lig'de yer alan takımın durumundan Sarıyerlilerin memnun olmadığını vurgulayan Alkış, "Bundan sonra artık Sarıyer Kulübünün bayrağını daha ileriye taşıyarak, Süper Lig'de başarıdan başarıya koşan, yıldız futbolcular yetiştirip futbolumuza kazandıran bir takım olma zamanı gelmiştir. Bizler bu maksat ve hedefle yola çıktık. Sarıyer Kulübü için büyük düşünüyor ve bu düşüncelerimizi gerçekleştirmek için her bakımdan hazır olduğumuzu açık yüreklilikle ifade ediyorum." şeklinde görüşlerini aktardı.

Erdal Alkış, göreve gelmeleri halinde yapacaklarını ise özetle şu şekilde sıraladı:

"Sarıyer'i en kısa süre içinde Süper Lig'e çıkaracağız. Kulübün altyapısını ülkemizin en iyi futbol okulu haline dönüştürerek yaş kategorilerinde yeni bir futbolcu fabrikasına dönüştüreceğiz. Üç yıl içinde futbolcu ihraç eden birinci kulüp olacağız. Bu süre zarfında kulüp binası, stat ve antrenman sahaları sorunlarının tamamı çözülecektir."

 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"