comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş'ten Fenerbahçe maçı sonrası çok sert sözler! Rakibi tebrik etmek doğru değil

05 Şubat 2017, Pazar 23:42
Şenol Güneş'ten Fenerbahçe maçı sonrası çok sert sözler! Rakibi tebrik etmek doğru değil

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fenerbahçe maçının ardından çok sert açıklamalar yaptı. 

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fenerbahçe maçının ardından gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. 

"FENERBAHÇE 11'E 11 İYİ OYNUYOR."
"11'e 10 kalınca Fenerbahçe iyi oynadı. Çıkarken kontra yakalandık ve yediğimiz gol rakibimiz avantaj yakaladı. 10 kişi kalınca olumsuzluklar başladı. Gereksiz bir oyuncu atılması sonucu bizim için her şey olumsuz gitti."

"FUTBOL OYNAMAK YETMİYOR"

"Kolay bir maç değildi. Zor maçı 1-0 geriye düşünce olumsuzluklar arttı. Kupadan elendik. Rakibi tebrik etmek bile söylemek şu an doğru değil ama kazanan bir takım var. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Sadece futbol oynamanın yetmediğini anladılar. Daha soğuk kanlı olup, provake edildikleri zaman sabırlı olmaları gerekiyor."

"HAKEM SKORA GÖRE MAÇ YÖNETTİ"

"Hakemle ilgili bir şey konuşursam yorumcu arkadaşlar üzülebilir. Sadece şunu söyleyeyim, kırmızı karttan sonra sarı kartı rahat veren hakem başta hiçbir şey vermedi. Geçen sene hatırlarsanız aynı hakem sarı kartla Ricardo'yu attı. Fenerbahçe'nin verilmeyen golü de var mesela şunu söylüyorum, hakem skora göre maç yönetti."

"BUNA FUTBOL DİYORUZ"

"Mazeretleri hakem üzerinden yapmak doğru değil. İyi futbolcularız, iyi takımız. Daha soğuk kanlı olarak devam etmeliyiz. Futbol oynamasan bile en azından bile provake etme konusunda rakibi mağlup etmeye çalışacağız. Buna da futbol diyoruz."

"KJAER NERDEN ÇIKTI? ONA MI HESAP VERECEĞİM?"

"Simon Kjaer ile işim yok. O nereden çıktı? Bir anda geldi o. Ben oyuncularıma bağırırken nasıl tuzağa düşüyorsunuz deyince üzerime geldi. O Türkçe mi biliyor? Ben hatalıyım değilim, sanane ne. Sana mı soracağım hesabını? En sakini buymul işte. Futbol diyorlar bana işte."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)