comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Şenol Güneş Stadı'na maç oynanamaz raporu

06 Ocak 2017, Cuma 11:26
Şenol Güneş Stadı'na maç oynanamaz raporu

TFF yetkilileri Şenol Güneş Stadyumu'nda yaptıkları incelemenin ardından eksikleri tespit ederek, şu anda müsabaka oynanamayacağı görüşünü bildirdiler.

FutbolArena - TFF tarafından açıklanan müsabaka takviminde Trabzonspor'un iç saha maçlarının yerinin belirtilmemesinin ardındaki gerçek ortaya çıktı. 

Şenol Güneş Stadyumu'nda inceleme yapan federasyon temsilcileri müsabaka, güvenlik ve diğer talimatlar ışığıda gerçekleştirdikleri tespitlerde bugünkü mevcut duruma göre statta müsabaka oynamanın mümkün olmadığına karar verdiler. 

Buna göre özellikle zeminle ilgili problemler ve hazır olmama durumu ilk sıraya otururken, misafir tribün girişindeki planlama yanlışı, stadyuma kaçak giriş imkanı veren çok sayıda alternatif bulunması, PASSOLİG sisteminin henüz kurulmamış olması gibi faktörler Şenol Güneş Stadı'nın öncelikli eksikleri olarak sıralandılar. 

Talimatlara ve kriterlere uygun olmayan bu eksikliklerin ikinci devrenin ilk maçlarına kadar giderilmesinin zorluğu ön plana çıktı. Federasyon yetkilileri özel bir talimat gelmediği taktirde tüm eksiklerin ancak ikinci devrenin son 3 haftasına doğru tamamalanabileceğini dile getirdiler. 

Yaşanan bu gelişme Trabzonspor'un ikinci devrede de maçlarının büyük bölümünü Hüseyin Avni Aker Stadı'nda oynayacağı fikrini güçlendirdi. Federasyon temsilcilerinin hazırlayacakları detaylı raporu göndermelerinin ardından stadyumdaki eksiklerin giderilmesi için düğmeye basılacak.


FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)