comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Şenol Güneş Stadı için sponsor iddiası

28 Ocak 2017, Cumartesi 15:40
Şenol Güneş Stadı için sponsor iddiası

Trabzonspor'un yeni inşaa edilen Şenol Güneş Stadı'nın isim sponsorunun belli olduğu ileri sürüldü.

FutbolArena - Trabzonspor'un uzun süredir yapımı devam eden ve geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Şenol Güneş Stadı'nın isim sponsorluğu için yeni bir iddia ortaya atıldı. Buna göre 25 milyon dolar karşılığında stadının isim sponsorunun Medical Park olacağı iddia edildi.
Trabzon Ajans'ın haberine göre; Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'nın da CEO olarak görev aldığı Medical Park'ın Şenol Güneş Stadı'nın isim sponsoru olacağı belirtildi. 
 

Şenol Güneş Stadı'nda ilk maç ne zaman?


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla protokol açılışı yapılan Şenol Güneş Stadı'nda ilk maç 29 Ocak Pazar günü oynanacak. Trabzonspor'un Gaziantepspor ile karşılaşacağı mücadele, Şenol Güneş Stadı'nda oynanacak ilk maç olacak. 
Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzonspor'un Şenol Güneş Spor Stadı'nda oynayacak olduğu tüm müsabakaların öncesi ve sonrasında ring seferleri ile toplu taşımacılık yapacak. Maç öncesi her 20 dakikada bir gerçekleştirilecek olan seferlerde şehir için otobüs tarifesi uygulanacak.

MAÇLARDAN 3 SAAT ÖNCE 

Büyükşehir Belediyesinin maç öncesi ve maç sonrası toplu taşıma faaliyeti, 29 Ocak Pazar Günü, Şenol Güneş Stadı'nda oynanacak ilk müsabaka olan Trabzonspor-Gaziantepspor müsabakası ile start alacak. Toplu taşıma faaliyeti tüm maçlar öncesinde karşılaşmaya 3 saat kala başlayacak. Bu kapsamda Pazar günü 14.00'daki Trabzonspor-Gaziantepspor müsabakası öncesinde saat 13.00'da Büyükşehir Belediyesi ring seferlerine start verecek.

20 DAKİKADA BİR OTOBÜS 

29 Ocak Pazar Günü Tanjant Yolu Baro Binası yanından hareket edecek olan otobüsler, sırasıyla Pazarkapı Sahil Peronu, Merkez PTT ve Avni Aker Stadyumu'na uğradıktan sonra Tanjant Yolu üzerinden Şenol Güneş Spor Kompleksi'ne ulaşacak. Maç öncesi ring seferleri her 20 dakikada bir gerçekleştirilecek. Büyükşehir Belediyesi otobüsleri maç sonrası ise Akyazı dolgu alanının batı tarafında bulunan otobüs park alanından hareket edecek ve Tanjant Yolu üzerinden Meydan'a (Baro binası yanı) ulaşacak.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)