comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Şenol Güneş Stadı için 60 maddelik eksik listesi

07 Ocak 2017, Cumartesi 09:23
Şenol Güneş Stadı için 60 maddelik eksik listesi

Trabzonspor'un yeni stadı için kabarık bir eksik listesi çıkartıldı.

FutbolArena - Trabzon Şenol Güneş Stadyumu'nda TFF temsilcileri tarafından yapılan incelemede 60 maddelik eksik listesi çıkartıldı.

Trabzonspor'un Şenol Güneş Stadyumu'ndan Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Gökhan Saral, bu eksikleri doprulayarak, "Avni Aker Stadı'ndaki e-bilet sisteminin nakli, güvenlik tedbirleri gibi konuların takipçisiyiz. Doğalgazla ilgili bir sorun vardı. Enerji Bakanımız Berat Albayrak'ın da desteğiyle sorun çözüldü. Şu anda statta doğalgaz da var. TFF yetkilileri son olarak bir gün önce Şenol Güneş Stadı'nda titiz bir inceleme yaptı. 60 maddelik eksik tespit edildi. Bunların bir kısmı acil, bir kısmı valiliğin, TFF'nin, Gençlik Spor Bakanlığı'nın ve bizim çözeceğimiz eksiklikler. Bunlar hallediliyor. TFF'ye ikinci yarıdaki maçlarımızı Şenol Güneş Stadı'nda oynayacağımızı bildirdik. Gerekli yazışmaları yaptık. İnşallah ikinci yarı camiamız için hayırlı olur.." dedi. 

Saral, "Stadın genel eksikleri var. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) stadı Gençlik Spor Bakanlığı'na devrediyor. Şu anda kabul aşaması gerçekleştiriliyor. Biz de Türkiye Futbol Federasyonu(TFF), Gençlik Spor Bakanlığı ve Trabzon Valiliği ile bundan sonraki süreci en hızlı şekilde geçmek için 10 gündür yoğun şekilde çalışıyoruz. Bu çalışma neticesinde bir raporlama yaptık. TFF'nin eksik işlerin giderilmesi konusunda çalışmalara başlandı. Biz de kupada Atiker Konyaspor ve ligde Gaziantepspor ile oynayacağımız maçların yeni stadımızda oynanması için acil eylem planı ortaya koyduk. Eksiklerimizi tespit ettik. Bunları TOKİ ve Gençlik Spor Bakanlığı'yla da paylaşıyoruz. Herkes üzerine düşen çalışmayı yapıyor. İkinci yarıya yetişmeyecek gibi bir durum söz konusu değil. Şenol Güneş Spor Kompleksi'ni en iyi şekilde ligin ikinci yarısına hazırlamak üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş Stadı'nın ikinci devreye yetşip yetişmeyeceği merakla beklenmeye devam ediyor.


Selen Yakıcı İle Top 5 (27 Ekim 2020)