comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş, Samuel Eto'o transferi hakkında konuştu

03 Ocak 2017, Salı 21:09
Şenol Güneş, Samuel Eto'o transferi hakkında konuştu

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş gazetecilerin sorularını yanıtladı.

FutbolArena - Süper Lig'in son şampiyonu Beşiktaş'ın teknik direktörü Şenol Güneş, antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Güneş'in gündeminde transfer vardı. 


Beşiktaş hangi pozisyonlara transfer yapacak?


Stoper, sol bek ve hücumcu ihtiyacımız vardı diyen Güneş, "Kimlerin gidip, kimlerin geleceğini göreceğiz." şeklinde konuştu.

Ne tarz bir stoper istediğiyle ilgili de konuşan Güneş, "Elimizdeki stoperlerden farklı olan çabuk bir oyuncu düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.


Şenol Güneş'ten Samuel Eto'o yorumu


Ekonomik durumumuza uygun bir forvet oyuncusu bulursak alırız diyen Şenol Güneş, Samuel Eto'o hakkında da konuştu.
"Eto'o tartışılmaz bir oyuncudur." diyen Güneş transferle ilgili olarak ise "Yarın ne olur bilemeyiz." ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş, Eto'o'nun sistemine uyup uymadığı ile ilgili olarak ise "Eto'o istediğimiz özelliklere sahip değil ama alınırsa ona göre bir oyun yapısı ortaya çıkar." dedi. "Eto'o golcülük bakımından tartışılmaz bir oyuncu." diyen Güneş, "Fakat ben pivot santrafor istiyorum." ifadelerini kullandı.


Beşiktaş hangi futbolcuları gönderecek?


Transferin zorluklarına da değinen Şenol Güneş, "Transfer ayının zorlukları var. Teknik olarak düşündükleriniz idari ve ekonomik bakımda örtüşmeyebilir. Oyuncu gitmek istemeyebilir veya isteyebilir. Kulübün şartlarına göre değişir. Hücumda bir, stoperde bir, sol bekte bir oyuncu lazım. Fazlalık olan mevkilerimiz de var. Dışarıda kalan oyuncularımın üzülmesini istemiyorum. 6-7 oyuncunun aynı mevkide olması, ister istemez bir iki kişiyi kadro dışında bırakmaya neden olur. Bir ikisi de yedekte oturur. O da rekabette sağlıklı olmaz. Bunların en iyileri bizimle kalmalı, oyuncu mutlu değilse ayrılmalı ama transfer sezonu bittikten sonra mutsuzluğunu etrafa yaymamalı." şeklinde görüş bildirdi.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)