comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş: ''FEDA bitti sefa zamanı!''

26 Şubat 2017, Pazar 13:22
Şenol Güneş: ''FEDA bitti sefa zamanı!''

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Yeni Şafak Gazetesi'ne verdiği Röportaj'da önemli açıklamalarda bulundu

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Beşiktaş'ın mali yönden iyiye gittiğini belirtirken artık feda değil sefa zamanı dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Yeni Şafak Gazatesi'ne yaptığı açıklamada “Geçen sezonun ardından yeniden şampiyon olmak istiyoruz. Ekonomik açıdan zor günleri atlatmak için her türlü fedakarlığı yapan bu camia, artık sefa sürmeyi fazlasıyla hak ediyor” dedi.
''ARTIK SEFA SÜRME ZAMANI''

“Beşiktaş, gerek takım olarak gerekse camia olarak büyük fedakarlıklar yaparak buralara geldi. Ekonomik açıdan zor günlerden çıkıldı. Herkes üzerine düşeni fazlasıyla yaptı. Geçen sezonun ardından yeniden şampiyon olmak istiyoruz. Tek amacımız, aynı başarıyı tekrarlamak. Bunca fedekarlık yapan bu camia, artık sefa sürmeyi fazlasıyla hak ediyor”

''FİKRET ORMAN GİBİ BİR BAŞKANLA ÇALIŞMAK BÜYÜK ŞANS''

“Ancak imzayı attıktan sonra bunu çok daha iyi anladım. Beşiktaş, başkanıyla, taraftarıyla, yönetimiyle, oyuncusuyla, teknik kadrosuyla tek yürek olmayı başarabilen bir camia. Tüm mesaisini kulübe harcıyor. İşini son derece düzgün şekilde yapıyor ve attığı her adım akıl dolu. Onun gibi bir başkanla çalışmak her hoca için bir şanstır''

''GALATASARAY'IN İÇİNDE BULUNDUĞU DURUM BİZİ ALDATMIYOR''

“Rakibin içinde bulunduğu durum bizi aldatmıyor. Derbilerin havası her zaman farklı olur. Alacağınız bir galibiyetle bütün kara bulutları dağıtabilirsiniz. Ancak, Galatasaray maçında işimizi doğru yapacağız. Sarı-kırmızılıların çıkış maçının derbi olmasına izin vermeyeceğiz. Onlar için olduğu kadar bizim için de önemli bir maç. Belki bizim için daha da önemli” ifadelerini kullandı. Kamuoyunda oluşturulan şampiyonluk algısına da değinen deneyimli çalıştırıcı, “Şu an için bunları konuşmak, kutlama havalarına girmek son derece yanlış. Hele bir şampiyon olalım o zaman kutlamanın her türlüsünü en güzel şekliyle yaparız”

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)