comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş, Benfica maçı öncesi konuştu

12 Eylül 2016, Pazartesi 17:47
Şenol Güneş, Benfica maçı öncesi konuştu

Şenol Güneş, Benfica - Beşiktaş maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

FutbolArena - Temsilcimiz Beşiktaş, UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu ilk maçında Benfica deplasmanında mücadele edecek.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve yıldız oyuncu Ricardo Quaresma, Benfica maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 
Ricardo Quaresma'nın açıklamaları:

"TEK DÜŞÜNCEMİZ KAZANMAK"


"Zorlu ve komplike bir maç olacak. İyi bir takıma karşı oynayacağı ve evinde biiz karşılıyor. İlk maç heyecanlı olacak. Yarın iyi bir şekilde oynayarak kazanacağız. Kurada Benfica çıktığı için sevinmedik sadece kurada Barcelona'ya göre daha iyi bir rakipti bizim için. Yarın sahaya çıkacak en iyi performansı sergilemek istiyoruz. Taraftarın baskısı önemli değil, biz kazanmak için sahaya çıkacağız. Üzerimde ağır bir sorumluluk var. Yarın bunun bilincinde olarak oynayacağım. Benfica'nın iyi oyuncuları var. Kim oynarsa oynasın biz hazırız. Elimizden geleni yaparak kazanmak istiyoruz. Tek düşüncem yarınki maçı kazanmak. Hedeflerimizi yerine getirmek istiyoruz."

Şenol Güneş'in açıklamaları:

"KALİTE BAKIMINDAN İYİ BİR TAKIMIZ"

"Rakibimiz Benfica tecrübe bakımından köklü bir kulüp. Avrupa'da ses getiren büyük bir camia. Biz de oyuncu kalitesi bakımından iyi bir takımız. Herkesin keyif alacağı bir oyun oynamaya çalışacağız. Güzel bir maç olmasını temenni ediyorum."

"TALISCA YETENEKLİ OYUNCU"

"Talisca çok yetenekli bir oyuncu. Yarın ondan saha içinde yardım alacağız. Onun yeteneklerine inanıyoruz. Zaten bu yüzden transfer ettik. Kısa sürede bize adapte oldu. Aboubakar çok güçlü bir oyuncu. Talisca ile son günlerde katıldılar ama uyumları iyi durumda. Zamana ihtiyaçları var."

"OYUN YAPIMIZI BOZMAYACAĞIZ"

"Şampiyonlar Ligi'nde ilk maçımızı oynayacağız. Bütün takımlar iddialı. Bizim de savunma bakımından daha dikkatli olacağımız bir maç olacak. Fakat genel oyun yapımızı da bozmayacağız. Sahasında daha iyi oynayan bir takımla mücaele edeceğiz. İyi bir sonuç almak için futbolun iki yönünü de iyi oynamalıyız. İsteğimiz ve coşkumuz, sabır ve akılla ne kadar birleşirse o kadar iyi sonuç alacağımızı düşünüyorum."

"MUTLU AYRILMAK İSTİYORUZ"

"Portekiz şampiyon oldu. Bizim de oyuncumuz ona katkı sağladı. Portekiz'i bu yüzden tebrik ediyorum. Portekiz'de zaten çok iyi oyuncular yetişiyor, biz de bunları transfer ediyoruz. Önemli olan böyle bir rakibi geçebilmek. Futbol adına en güzelini yaparak sahadan mutlu ayrılmak istiyoruz."

"KAFAMDA NET BİR 11 YOK"

"Kadromuzdaki oyuncular birbirinden yetenekli oyuncular. İlk 11 ile ilgili kesin kanaatimi söylemek istemiyorum. Benfica ve Dinamo Kiev maçlarından düşündüğümüz sonuçları alırsak önümüz açık. İlk 11'i yarın açıklayacağım."

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.