comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş: '0-0'a bağlayalım'

15 Şubat 2017, Çarşamba 22:24
Şenol Güneş: '0-0'a bağlayalım'

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve forveti Cenk Tosun, Hapoel Beer Sheva maçı öncesi basın toplantısında konuştu.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi son 32 turunda Hapoel Beer Sheva ile karşılaşacak olan Beşiktaş'ta Teknik Direktör Şenol Güneş ve takımın golcüsü Cenk Tosun açıklamalarda bulundu.

Cenk Tosun, "Yenildiğimiz maçlardan dolayı üzgünüz ama buradan puan veya puanlarla ayrılmak istiyoruz" dedi. Cenk, "Son iki maçı kaybetmemiz üzüntü verdi. Çok fazla takılmamaya çalışıyoruz bu maçlara. Beer Sheva maçına odaklanmaya çalıştık" şeklinde de konuştu.
 

Şenol Güneş: Hapoel Beer Shava çok başarılı 


Hapoel Beer Sheva'nın hem İsrail'de hem de Avrupa Ligi'nde önemli başarılar elde ettiğini belirten Güneş, "Southampton, İnter gibi takımların önünde gruptan çıkmak büyük bir başarı. İyi de futbol oynuyorlar, kompakt bir futbol oynuyorlar. Yarın güzel bir maç olacak. Biz de en güzel oyunumuzu oynamaya çalışacağız" dedi. Güneş, Beer Sheva için "Yaşı yüksek bir takım ile oynayacağız ama aynı zamanda dinamizmi yüksek. Tecrübeli bir takım." diyerek rakiplerini yorumladı.


Şenol Güneş: "0-0'a bağlayalım"


Bir gazetecinin Hapoel Beer Sheva'nın teknik direktörünün yarınki maçta 0-0'lık sonucu yeterli gördüğünü söylemesi üzerine "Maçı 0-0'a bağlayalım o zaman" şeklinde esprili bir cevap veren Şenol Güneş, "Maçta ne olacağını hiç bilemezsiniz tabii ki" dedi.
İsrail'li bir gazetecinin Beşiktaş'taki üç cezalı futbolcunun takımı ne derecede etkileyeceğini sormasına da cevap veren Güneş, "Eksik oyuncu diye bir şey yok. Sahadaki 11 oyuncu da takımı temsil ediyor. Önemli olan takımdır, oyuncular da hazır olmalıdır" şeklinde konuştu.

"GEÇMİŞİ BIRAKTIK, LİDER İKİ TAKIMIN MAÇI OLACAK"

Beer Sheva'nın son haftalarda formsuz ve kötü sonuçlar aldığının hatırlatılması üzerine "Biz de son haftalarda istediğimiz sonuçları alamadık ama sonuçta iki lider takımın maçı olacak" şeklinde konuştu. Güneş ayrıca "Geçen maçları unuttuk, gelecek maçlara bakıyoruz. Bu maç da güzel bir maç olacak" dedi.


Beşiktaş'ın Avrupa Ligi'ndeki hedefi ne?


Avrupa Ligi'ndeki hedeflerinin ne olduğu sorulan Şenol Güneş, "Şuan uzun vadeli bir hedef koymuyoruz. Daha 32 takım içindeyiz. İlk hedefimiz bu turu geçmek ve sadece Beer Sheva maçını düşünüyoruz" dedi.

Şenol Güneş yarınki ilk 11'in ne olacağı şeklindeki soruya "Yarın futbolculara söyleyeceğim" dedi ve basın mensuplarına bu açıklamayı yapmadı.

Takımın iki kulvarda da yoluna devam edip edemeyeceğiyle ilgili gelen soruya da cevap veren tecrübeli teknik adam, "Beşiktaş'ın ligdeki hedefi tabii ki şampiyonluktur, bunu benim söylememe gerek yok. Avrupa'da da yolumuza devam edebiliriz. Bu kadronun kaldırabileceğini düşünüyorum. Sezonun ilk yarısında Şampiyonlar Ligi'nde de oynadık ve zirveden kopmadık" dedi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)