comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Engin Verel'den Aziz Yıldırım'a bomba sözler

24 Ekim 2016, Pazartesi 04:34
Engin Verel'den Aziz Yıldırım'a bomba sözler

Aziz Yıldırım'ın, Divan Kurulu toplantısında "Sizi vuranı polise söylemeyecek kadar şerefsizsiniz." şeklinde göndermede bulunduğu Engin Verel, canlı yayın Telegol'de sert cevapler verdi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın sert sözler kullandığı ve "Sizi vuranı polise söylemeyecek kadar şerefsizsiniz." sözlerinin muhattabı eski Fenerbahçeli futbolcu, gazeteci ve 360 TV Telegol programı yorumcusu Engin Verel canlı yayında yanıtladı. 

Engin Verel'in açıklamalarının tamamı şu şekilde:
"DELİKANLI OL AZİZ YILDIRIM!"

Ahlaklı ol diyorsun. Sen nasıl konuşuyorsun? Fenerbahçe'nin kulüp başkanısın. Yüksek Divan Kurulu'nda konuşuyorsun bir de. 5. Dünya ülkesi mi burası? Adım Engin Verel. Sen de delikanlı olacaksın. Eleştirdiğin insanların ismini ver. Kim içki içiyor? Kim hakaret ediyor. Sen de delikanlı ol ve isimlerini ver."

"ÖLÜNCEYE KADAR BAŞKANSIN."

Allah uzun ömür versin. Ölünceye kadar başkan olarak kalacaksın. Ben de kal diyorum. Bunu da herkes bilsin. Kimse oraya soyunmasın. Sürekli geldim, gittim, geliyorum deme. İnanırlığını kaybetme. Saygınlığını da kaybedersin. Fenerbahçe'den beni kimse atamaz de. Açıkla bunları. Kimse de ağzını açmasın sonra. 

"BENİ VURANI SEN BİLİYORSUN DEMEK Kİ."

Engin Verel'in özellikle 14 yıl önce evinin önünde vurulmasıyla alakaları Aziz Yıldırım'a söyledikleri oldukça dikkat çekti. Verel, "Sen biliyor musun beni vuran kişiyi? Senin tahmin ettiğin kişiyi iş yerinden almaya gittiler. Fenerbahçe bir dernektir. Fenerbahçe Cumhuriyeti değildir! Başkan bu tür konuşmalar yaparken ilaç kullansın. Beni vuran kişinin seni tahmin ettiğinin kişinin iş yerine gittiler. Ondan sonra Bir yerden telefon geldi, o polisler geri döndü."

"SAKARYA, DUMLUPINAR, HAÇLI MALTA BAYRAĞI SANA NEYİ HATIRLATIYOR?"

"Sevgili başkan diyorsun ya vergi ödemiyorlar diye. Bak şimdi sana bir şey hatırlatıyorum. Dumlupınar ve Sakarya kelimeleri sana neyi anımsatıyor? Haçlı Malta bayrağı sana neyi hatırlatıyor? Biz vergimizi veriyoruz. Bunlar sana neyi hatırlatıyor? Bu hatırlatmaları yapıyorum sana."

"BEN FUTBOLU FENERBAHÇE'DE BIRAKMAK İSTEDİĞİM İÇİN 31 YAŞINDA JÜBİLE YAPTIM."

Engin Verel son olarak Aziz Yıldırım'a seslenerek aile hayatından, geçmişinden ve futbolculuk kariyerinden bahsetti. İşte o sözler:

"Benim dedemin adı Mehmet Verel. Arnavut. Selanik'ten Osmanlı zamanı Samatya'ya geldi. Savaşlar gördü. Bu ülke için savaştı. Kan döktü. Bu ülke için savaştı, vuruldu. 40 yıllık da eşimle birlikteyim. Ayrılma olmadı. Oğlum var, torunum var. Dayımın futbol takımı vardı. Davutpaşa'nın meşhur Çukurbostan semt takımı vardı. İsmi de ne enteresandır ki Yıldırımspor'du. Orada futbola başladım. Çamurlu sahalardan Galatasaray'a transfer oldum. Dayımın mahalle takımı Yıldırımspor'dan Galatasaray'a transfer oldum. Fenerbahçeli olarak Almanya, Belçika ve Fransa'ya gittim. 4 yıl orada Türkiye ve Fenerbahçe'yi temsil ettim. Daha sonra istedikleri halde başka takıma gitmedi ve Fenerbahçe'ye geldi. 1997'de 31 yaşında Fenerbahçe'de jübile yaptım. Başka yere gidemedim, gitmedim. Önemli olan Fenerbahçe'de bırakmaktı. İstanbul'da eğitimimi gördüm. Samatyalıyım. Aile terbiyem de aslanlar gibidir. Benim geçmişim budur."

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.