comScore

Adanaspor Adanaspor

Engin İpekoğlu'ndan transfer isteği

02 Ağustos 2016, Salı 13:29
Engin İpekoğlu'ndan transfer isteği

Adanaspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, transfer çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Süper Lig'in yeni ekiplerinden Adanaspor'da teknik direktör Engin İpekoğlu, yeni sezona henüz hazır olmadıklarını ve kadroyu kuramadıklarını ifade etti.

Anadolu Ajansı'na konuşan İpekoğlu, "İkinci etapta sayısal olarak daha fazla yabancı oyuncunun aramıza katılmasını bekliyorduk ama bu gerçekleşmedi. Tabii ki sahadaki taktik çalışmalarında bir hayli sıkıntı çekiyoruz. Bu zaten hazırlık maçlarına da yansıdı.
Açıkçası fikstür benim açımdan çok da önemli değil. Önemli olan takım olgusu. Tabii ki şu anda bunları maalesef sağlayamadık. Tabii ki bu anlamda biraz sıkıntılıyız. Fikstür gereği ilk maçımızı Bursaspor ile içeride oynayacağız. Her zaman şunu söylüyorum; hangi takım olursa olsun sahada görevini, işini yapan takımlar sahadan puan ya da puanlarla ayrılıyor. Ben fikstürün kağıt üzerinde kolay ya da zor olmasına bakmıyorum. Önemli olan bizim neler yapabileceğimiz ama bizim neler yapabileceğimiz de açıkçası sıkıntılı.

Öyle enteresan işler oluyor ki, istemeyen oyuncular var. Geliyor inanılmaz rakamlar telaffuz ediyor. Bazı yabancı futbolcular başka bir takımın vermiş olduğu rakamın iki katını, hatta daha fazlasını teklif etmemize rağmen gelmek istemiyor. Bunun gibi sıkıntılar var. İnşallah ayın 4'ünde 2 günlük izin vereceğiz. İznin ardından umuyoruz ki diğer yabancı oyuncular da kadromuza dahil olur.

iz henüz yeni sezona hazır değiliz. Nasıl bir Adanaspor olacağını hep beraber göreceğiz ama bizim ilk olarak oyuncu kadrosunu tamamlamamız lazım. Ondan sonra da şekillendirmemiz lazım ama bizim daha oyuncu kadromuz tamamlanmadı. Bununla ilgili şu an bir yorum yapamıyorum" ifadelerini kullandı.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!