comScore

Galatasaray Galatasaray

Engin Baytar, Galatasaray'da kalıyor

02 Şubat 2015, Pazartesi 16:15
Engin Baytar, Galatasaray'da kalıyor

Galatasaray'da takımda kalıp kalmayacağı tartışılan Engin Baytar'ın durumu transferin tamamlanmasına sayılı saatler kala merak ediliyor.

FutbolArena Özel 

FutbolArena, Engin Baytar'daki tüm gelişmeleri sizler için derledi. İşte Baytar'ın son günlerdeki transfer görüşmeleri;
 
ÖNCE BURSASPOR'LA PAZARLIK YAPTI!
 
Galatasaray'da uzun süredir kadro dışı kalan ve saha dışı yaşadığı olaylarla gündeme gelen Engin Baytar, önce Bursaspor yönetimiyle masaya oturdu. Teknik Direktör Şenol Güneş'in eski öğrencisi için "Bize güç katar" açıklaması sonrası Bursaspor yönetimi Engin'le prensipte anlaşmaya varmıştı. İş resmiyete dökülünce Engin, önerilen parayı az bulduğu için transferde pürüz çıktı. Yeşil beyazlılar Engin'e 1.5 yıl için 1.5 milyon TL önerdi. Tecrübeli oyuncu bu paraya imza atmak istemediğini bildirip prensipte anlaştığı Bursaspor'un teklifini geri çevirdi.
 
OTYAKMAZ İSTEDİ ANCAK...
 
Engin Baytar, daha sonra Sivasspor'da başkan Mecnun Otyakmaz'la bir araya geldi. Mecnun başkan Engin'e "Kulüpler Birliği'nde Abdurrahim Bey'den senin için söz almıştım. Biz Galatasaray'la bonservisini çözeriz. Sen tamam de sözleşme imzalayalım" dedi. Sivasspor, başarılı oyuncuya 1.5 sezon için sezon sonuna dek 800 bin TL gelecek yıl için de 1.2 milyon TL toplamda da 2 milyon TL önerdi. 
 
BAŞKANI KIZDIRDI!
 
Teklif sonrası düşünmek için süre isteyen Engin Baytar, masadan kalktı. Mecnun Otyakmaz ertesi gün Sivasspor'la iletişime geçmek isteyen Engin'in telefonlarını açmadı. Otyakmaz, "Ben ona güvendim, kadroda görmek istedim. Ama o düşünmek istedi. Bol bol düşünebilir artık" sözleriyle bu transferin kendileri için kapandığını söyledi.
 
SEZONU G.SARAY'DA TAMAMLAYACAK!
 
Galatasaray'da  4 ay daha sözleşmesi bulunan Engin Baytar'ın sezonu sarı kırmızılı takımda tamamlayacağı öğrenildi. Gelen teklifleri kabul etmeyen Engin, Galatasaray'dan ikinci yarıda 550 bin Dolar garanti ücret kazanacak.
Haber: Ertan Süzgün 
 

FutbolArena akşam haberleri turu (21 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.