comScore

Endonezya'da deprem, şiddeti kaç, ölen var mı? (26 Mart 2018 Pazartesi Deprem Haberleri)

26 Mart 2018, Pazartesi 00:48

Endonezya'da son dakika deprem! Endonezya'da depremde ölen, can ve mal kaybı var mı? Endonezya'da kaç şiddetinde deprem oldu? Tüm bu soruların cevaplerına haberimizinden ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena - Endonezya'da deprem mi oldu? Endonezya'da deprem kaç şiddetinde oldu? Endonezna'ya Tsunami mi oldu, uyarı mı verildi? 25 Mart'ı 26 Mart'a bağlayan gecede Endonezya'dan son dakika bir haber geldi. Endonezya'da son dakika deprem gelişmesine haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 


Endonezya'da son dakika deprem haberleri


ABD Jeoloji Araştırmaları kurumu tarafından son dakika açıklaması geldi. Deprem bölgesi olan ve sık sık Tsunami uyarısı gelen Endonezya'da 6.4 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Depremin merkez üssünün Tanimbar Adaları olduğu öğrenildi. Tanimbar Adaları kıyılarında meydana gelen deprem sonrası tsunami uyarısı yapıldı.


Endonezya'da depremde can kaybı var mı?


Öte yandan yapılan açıklamanın ardından Endonezya'daki 6.4 şiddetindeki deprem sonrasında insanlar can kaybı olup olmadığını merak ederken, 
Endonezya'da meydana gelen deprem sonrası can kaybı olup olunmadığına dair bilgi gelmedi. 

Deprem türleri nelerdir?


Depremler oluş nedenlerine göre degişik türlerde olabilir. Dünyada olan depremlerin büyük bir bölümü yukarıda anlatılan biçimde oluşmakla birlikte az miktarda da olsa baska doğal nedenlerle de olan deprem türleri bulunmaktadır. Yukarıda anlatılan levhaların hareketi sonucu olan depremler genellikle "TEKTONİK" depremler olarak nitelenir ve bu depremler çoğunlukla levhalar sınırlarında olusurlar.Yeryüzünde olan depremlerin %90'ı bu gruba girer. Türkiye'de olan depremler de büyük çoğunlukla tektonik depremlerdir. İkinci tip depremler "VOLKANİK" depremlerdir. Bunlar volkanların püskürmesi sonucu oluşurlar.Yerin derinliklerinde ergimiş maddenin yeryüzüne çıkışı sırasındaki fiziksel ve kimyasal olaylar sonucunda oluşan gazların yapmış oldukları patlamalarla bu tür depremlerin maydana geldiği bilinmektedir. Bunlar da yanardağlarla ilgili olduklarından yereldirler ve önemli zarara neden olmazlar. Japonya ve İtalya'da olusan depremlerin bir kısmı bu gruba girmektedir. Türkiye'de aktif yanardağ olmadığı için bu tip depremler olmamaktadır.
Tüm Aktüel Haberleri FutbolArena'da!
 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.