comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

En temiz savunma yapan oyuncu kim?

31 Temmuz 2016, Pazar 20:04
En temiz savunma yapan oyuncu kim?

Süper Lig'de forma giyen futbolcuların faullü oyun istatistiklerini inceledik.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de 2015-2016 sezonunda yaptığı defansif müdahale başına en az faul yapan ve en çok faul yapan oyuncuları derledik. 


En faullü oynayan stoper Bruno Alves 


Fenerbahçe'den Cagliari'ye transfer olan ve sertliği ile bilinen Bruno Alves geçen sezon her 7 defansif aksiyonundan birinde faul yaparak, en çok faullü oynayan stoper oldu. Geçen sezon ligimizde forma giyen 64 stoper arasında Alves en faullü oynayan isimdi. 
En faulsüz oynayan isim ise Sivasspor'da forma giyen İbrahim Öztürk'tü. Tecrübeli oyuncu her 28.8 hamlesinde bir faul yaptı. 


En faullü oynayan bek Avdija Vrsajevic


Bekler arasında 4.5 aksiyonda bir faul yapan Osmanlıspor Bosanlı sağ beki Avdija Vrsajevic en faullü oynayan bek. En faulsüz oynayan ise Kayserisporlu Berkan Emir. Berkan her 27.3 defansif hamlede 1 faul yapmış. 164 toplam aksiyonunda sadece 6 faulü bulunuyor. Berkan'ı ise Sabri Sarıoğlu takip ediyor. Sabri her 22.4 hamlede bir faul yapmış. 


En temiz oynayan orta saha Atiba Hutchinson


Yaptığı defansif aksiyon başına en az faul yapan oyuncu Beşiktaş'ın Kanadalı yıldızı Atiba Hutchinson. Tecrübeli oyuncu her 14.3 hamleden 1'inde faul yapmış. 280 defansif hamle yapan Atiba'nın sadece 19 faulü var. En faullü oynayan orta saha ise her 3 hamlede bir faul yapan Ben Khalifa. İlk devrede Eskişehirspor forması giyen Khalifa 122 hamlede 41 faul yapmış. Onu da Gençlerbirliği'nden Spelmann 3.4 hamlede bir faul ile takip ediyor. 


En faullü oynayan kanat Gökhan Töre 


Gökhan Töre her 2.5 hamlede bir faul yaparak, en faullü oynayan kanat olmuş. Onu 2.8 hamlede bir faulle Ricardo Quaresma izlemiş. En temiz ise 12.7 hamlede 1 faul yapan Emre Güral olmuş.


En faulsüz oynayan futbolcu Hleb 


Aliaksandre Hleb 41 defansif müdahalesinde sadece 1 faul yapmış ve geçen sezon Süper Lig'de forma giyen 346 futbolcu içinde en faülsüz oynayan isim olmuş.
En faullü oynayan isimler ise 2.4 hamle başına bir faul ile Antalyaspor'dan Guilherme ve Kayserispor'dan İngiltere 5. Ligi'ne transfer olan Yakubu! 


En faulsüz oynayan forvet Deniz Kadah


En faullü oynayan forvet 2.4 hamle başına faul yapan Yakubu iken en faulsüz oynayan forvet 18.1 hamle başına faul yapan Deniz Kadah'tı.

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!